MERSİN BÜYÜKŞEHİR’İN ‘HOBİ PARKI PROJESİ’NDE SONA GELİNDİ

service

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’İN ‘HOBİ PARKI PROJESİ’NDE SONA GELİNDİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Hobi Parkı Projesi’nde sona gelindi. Projenin bir ay içinde tamamlanması planlanıyor.

Büyükşehir’in Toroslar ilçesi Arpaçsakarlar Mahallesi 68’liler Ormanı karşısındaki alanda yapımına başladığı projenin, bir ay içerisinde tamamlanması hedefleniyor. Çalışmalar kapsamında alana, 198 adet 6 metrelik hobi kulübesi ve her kulübenin önünde 45 metrekarelik hobi bahçeleri yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Daire Başkanlığı’nda Peyzaj Yüksek Mimarı Cem Güneri projeye ilişkin, şunları söyledi:

“24 SAAT GÜVENLİKLİ OLACAK”

“Bu alanlarda vatandaşlarımız tarım ürünleri üretecekler. Bazı hobilerini gerçekleştirecekler. Yaklaşık 45 metrekarelik bahçelerinde hafta sonları veya hafta içi hobilerini gerçekleştirerek, şehrin içerisinde rahatlayacakları bir ortam sağlamaya çalıştık. Bu alan, etrafı tamamen çevrili 24 saat güvenlikli bir alan olacak. Bu alanda vatandaşlarımıza birçok imkan sunduk. Hobi kulübeleri yer alıyor. 6 metrekarelik bu hobi kulübelerinin önünde verandaları var. Bu hobi kulübelerinde malzemelerini, tohumlarını, alet ve ekipmanlarını tutabilecekler, bahçe kıyafetlerini bulundurabilecekler. Verandalarında oturup dinlenebilecekler, çaylarını içebilecekler.

“İNTERNET ÜZERİNDEN BAŞVURU YAPILABİLECEK”

Bazı ince detaylar kaldı. Yolların tesviyesinin tamamlanması, kabloların çekilmesi ve boyama çalışmaları gibi. Çalışmalar hızlı bir şekilde yürüyor. Bu çalışmalar tamamlandıktan sonra, internet üzerinden başvuru sistemimiz açılacak. Sistem açıldıktan sonra vatandaşlarımız başvurusunu yapacak. Gerekli değerlendirmeler sonucunda da, bu bahçelere sahip olabilecekler.”

 

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’İN ‘HOBİ PARKI PROJESİ’NDE SONA GELİNDİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!