MERSİN BÜYÜKŞEHİR’İN ÖĞRETMENLERİ, KURS MERKEZLERİNİN ÖĞRENCİLERİ VE VELİLERİYLE BULUŞTU

service

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’İN ÖĞRETMENLERİ, KURS MERKEZLERİNİN ÖĞRENCİLERİ VE VELİLERİYLE BULUŞTU

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin öğretmenleri, Merkez ve Halkkent Kurs Merkezlerinde eğitim alan öğrenciler ve velileri ile buluştu. 

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi bünyesinde hizmet veren Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezleri’nde hizmet kalitesinin artması; veli, öğrenci ve öğretmen diyaloğunun güçlenmesi için düzenlenen veli toplantıları kapsamında, Merkez ve Halkkent şubelerinde Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) eğitimi alan öğrenciler ve velileri ile öğretmenler bir araya geldi. 

Eğitim Hizmetleri Şube Müdürü Cem Karakuş, eğitim ve öğretimi destekleme kurs merkezlerinin sayısını il genelinde 19’a çıkardıklarını belirterek, “Geçen sene bin 243 öğrencimizi üniversiteli yaptık ve ilk 50 bine giren de 151 öğrencimiz bulunmaktadır. Aynı şekilde LGS’de ise 41 öğrencimiz Fen Lisesi’ni kazanırken, toplamda 102 öğrencimiz nitelikli okulları kazandı. Verdiğimiz hizmetin, emeğin karşılığını almak bizleri de gururlandırıyor. Emin olun ki sizin öğrencileriniz de gerekli çalışmayı gösterip, seneye güzel üniversitelerin güzel bölümlerini kazanacaklar. Başkanımız Sayın Vahap Seçer’in de her zaman söylediği gibi, ‘Destek bizden, çalışmak sizden’, yani öğrencilerimizden” dedi.

Üniversite sınavlarına Büyükşehir’in Kurs Merkezi’nde hazırlanarak, Çağ Üniversitesi’nde burslu olarak Hukuk Fakültesi’ni okumaya hak kazanan Azra Akdoğan ise “Her türlü yardımları oldu bana. Düzenli deneme sınavları yaptık. Aslında olay sadece ders değil, bize motivasyon olarak da birçok şey kattılar. Neredeyse bütün arkadaşlarım da çok iyi yerlere geldiler. Başkanımıza, bize verdiği destekler için çok teşekkür etmek istiyorum” diye konuştu.

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’İN ÖĞRETMENLERİ, KURS MERKEZLERİNİN ÖĞRENCİLERİ VE VELİLERİYLE BULUŞTU

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!