Mersin Büyükşehir’in Üçüncü Çocuk Gelişim Merkezi Tarsus’ta Açıldı

service

Mersin Büyükşehirin Üçüncü Çocuk Gelişim Merkezi Tarsusta Açıldı

Mersin Büyükşehir’in Üçüncü Çocuk Gelişim Merkezi Tarsus’ta Açıldı

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin kentte üçüncü, ilçede ise ilk çocuk merkezi olan Tarsus Begonvil Çocuk Gelişim Merkezi hizmete açıldı.

Kentin merkezinde bulunan Adile Teyze ve Münir Özkul kreşlerinin ardından, Tarsus’ta Şehitishak Mahallesi’nde açılan 70 öğrenci kapasiteli merkezden, 36-72 ay aralığındaki çocuklar faydalanabilecek. Tam gün eğitim veren Begonvil Çocuk Gelişim Merkezi’ne çocuklarını emanet eden velilere yönelik ise çocuk ve ebeveyn iletişiminde nelere dikkat edilmesi gerektiği, ebeveyn tutumu ve kuralların ne şekilde uygulanacağı konularını içeren bir bilgilendirme toplantısı yapıldı. Psikolog Nazlı Cemre Dursun tarafından yürütülen toplantıda, velilerin yaşadığı durumlar dinlendi, görüşler aktarıldı.

Büyükşehir Çocuk Gelişim Merkezleri Koordinatörü Özlem Tanışık, şunları söyledi:

“Mersin sınırları içerisinde üçüncü, Tarsus’ta ilk çocuk gelişim merkezimizi açtık; vatandaşlarımız bunu coşku ve heyecanla karşıladılar. Aynı coşku ve heyecanı bugün biz de hem miniklerimizle hem de ebeveynlerimizle birlikte yaşıyoruz. Kayıt sürecinde ebeveynlerin okula uyum süreci ve aynı zamanda ‘ebeveyn-çocuk tutumları’ ile ilgili desteğe ihtiyaçları olduklarını gözlemlediğimiz için, bu toplantıyı yaptık.”

Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nda görevli psikolog Nazlı Cemre Dursun ise “Yeni açılan kreşimizde ebeveyn tutumları üzerine bilgilendirme yaptık. Umarım faydalı olabilmiştir. En azından onların da bakış açılarında değişiklik yarattıysak ne mutlu bizlere. Velilerin enerjisi güzel” diye konuştu.

Çocuğunun kreşe başlamasıyla daha mutlu olduğunu belirten anne Yeliz Karaca da “Öncelikle tabii ki öğretmenlerden dolayı teşekkür ediyorum. Çok güler yüzle karşıladılar. İyi olacağını düşünüyorum. Sunumu çok değerli buldum. Çok önemli bilgiler aktarıldığını düşünüyorum” dedi.

 

Art’s Magazin | Yerel

Mersin Büyükşehir'in Üçüncü Çocuk Gelişim Merkezi Tarsus'ta Açıldı 1

Mersin Büyükşehir’in Üçüncü Çocuk Gelişim Merkezi Tarsus’ta Açıldı
Hemen Abone Olun, İlk Sizin Haberiniz Olsun!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!