MERSİN İTFAİYESİ, 2 İLÇEDE 3 CAN KURTARDI

featured
service

MERSİN İTFAİYESİ, 2 İLÇEDE 3 CAN KURTARDI

Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri, geçen hafta Akdeniz ve Tarsus’ta hayvan yetiştiricilerinin yardım talebine koştu. Ekipler, toplamda 3 keçiyi mahsur kaldıkları yerlerden kurtarıp sahiplerine teslim etti.

Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, geçen hafta Akdeniz ve Tarsus ilçelerinde günlerdir mahsur kalan canları kurtardı. Akdeniz ilçesi Parmakkurdu Mahallesi’nde Ahmet Örlek’in 2 ve Tarsus ilçesinde Adem Takan’ın 1 keçisi kısa sürede kurtarılarak sahiplerine teslim edildi. Başarılı operasyonların ardından kurtarılan keçilere su içiren kahraman itfaiyeciler, keçilerin günlerdir süren susuzluğunu giderdi.

MERSİN İTFAİYESİ, TÜM CANLAR İÇİN 7/24 GÖREV BAŞINDA

Akdeniz ilçesi Parmakkurdu Mahallesi’nde yaşayan ve geçimini hayvancılıkla idame ettiren Ahmet Örlek, hayvanlarını otlatırken 2 keçisinin sürüden ayrılarak kayadan düştüğünü ve düştükleri yerde mahsur kaldıklarını söyledi. Kendi imkanlarıyla keçilerini kurtaramadığını belirten Törlek, “1 hafta oldu. Açlıktan ölme derecesindeydiler. Mersin İtfaiye ekibimizi aradık. Keçilerimizi başarıyla kurtardık. Teşekkür ederim” dedi.

Tarsus’ta bir başka kurtarma operasyonunda yer alan ekipler, bu kez Karadirlik Mahallesi’nde yaşayan yetiştirici Adem Takan’ın 1 haftadır kayıp olan keçisini mahsur kaldığı uçurumun yamacından aldı. Keçisini kurtarmak için çabaladığını ama sonuç alamayınca Mersin İtfaiyesi’ni arayarak yardım istediğini dile getiren Takan, kısa süreli bir operasyonun ardından keçisini kurtararak kendisine teslim eden ekiplere teşekkür etti.

Art’s Magazin  Yurt

MERSİN İTFAİYESİ, 2 İLÇEDE 3 CAN KURTARDI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!