MERSİN YENİŞEHİR BELEDİYESİ ‘HATAY ESNAFLARI VE SANATÇILARIYLA DAYANIŞMA ETKİNLİĞİNE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MERSİN YENİŞEHİR BELEDİYESİ ‘HATAY ESNAFLARI VE SANATÇILARIYLA DAYANIŞMA ETKİNLİĞİNE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

Hataylı esnaf, zanaatkar ve sanatçılar, Yenişehir Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen ‘Hatay Esnafları ve Sanatçılarıyla Dayanışma Etkinliğinde Mersinlilerle buluştu. Açılışta konuşan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Her zaman duyarlılığını gösteren Mersin halkını dayanışmaya destek vermeye davet ediyorum” dedi.

Hatay Esnafları ve Sanatçılarıyla Dayanışma Etkinliği, Yenişehir Etkinlik Alanı’nda açıldı. Açılışa Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Yenişehir Kaymakamı Nevzat Şengök, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin, Antakya Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Sabit Teksöz ve etkinlik için Mersin’e gelen Hataylı esnaf ve sanatçılar katıldı. 

Mersin olarak Hatay’ın her zaman yanında olduklarını söyleyen Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, şunları dile getirdi: 

“İnşallah yıkılan evler ve iş yerleri yeniden yapılacak. Hayat yeniden yeşerecek. Bu süreçte birbirimize destek olmak zorundayız. Paylaşma anlayışını yaşayan ve yaşatan bir ülkeyiz. Biz Mersin olarak Hatay’ın her zaman yanındayız, yanında olmaya devam edeceğiz. Esnaflarımızın, sanatkarlarımızın yanındayız. Vatandaşlarımızı da buradaki etkinliğe davet ediyorum.”

Başkan Özyiğit ise şunları söyledi:

“Zor günler yaşadık, yaraları birlikte saracağız. Bunun için ilk günden itibaren seferber olduk. Bölgemizde özellikle Antakya’dan gelen misafirlerimiz oldukça fazla. Deprem bölgesiyle geçmişten bugüne büyük bir bağ ile bağlıydık. Kayıpları olan arkadaşlarımız, tanıdıklarımız oldu. Hepsine Allah rahmet diliyorum. Şu anda Yenişehir Belediyesi olarak 2 tane öğrenci yurdumuzda ve konteyner alanımızda konaklayan depremzedelerimiz var. Onlara bir sözümüz var; son dilim ekmeğimizi bölüşerek yiyeceğiz. Yani o zamana kadar elimizden geleni yapacağız. Bugün burada Antakya’nın kıymetli değerleri Yenişehir ile buluştu. Her zaman duyarlılığını gösteren Mersin halkını dayanışmaya destek vermeye davet ediyorum.”

Hatay Esnafları ve Sanatçılarıyla Dayanışma Etkinliği, 11 Haziran’a kadar 10.00 ile 22.00 saatleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak.

 

 

Art’s Magazin  Yurt

MERSİN YENİŞEHİR BELEDİYESİ ‘HATAY ESNAFLARI VE SANATÇILARIYLA DAYANIŞMA ETKİNLİĞİNE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!