MERSİN YENİŞEHİR BELEDİYESİ SAHNELERİNİ HATAYLI TİYATROCULARA AÇTI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MERSİN YENİŞEHİR BELEDİYESİ SAHNELERİNİ HATAYLI TİYATROCULARA AÇTI

Mersin Yenişehir Belediyesi deprem felaketinden sonra Hatay’dan Mersin’e gelen tiyatroculara sahnelerini açtı.

Yenişehir Belediyesi, geçici barınma merkezleri ve temel ihtiyaç desteğiyle depremzede yurttaşların yanında olurken, depremzede sanatçılara da ev sahipliği yapıyor. Hatay’dan gelen depremzede sanatçılar, Türkiye’nin en büyük gösteri ve sanat merkezlerinden biri olan Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde sahne alacak. Depremin ardından Hatay’dan Mersin’e gelen Şeker Tiyatro Topluluğu, iki çocuk oyunuyla depremden bu yana ilk kez tiyatro oyunlarını sahneleyecek.

‘Pamuk Prenses ve Kırmızı Başlıklı Kızın Maceraları’ oyunu, 1 Nisan Cumartesi günü 14.00 ve 16.00 saatlerinde, ‘Ağaçların Perili Dünyası’ oyunu ise 2 Nisan Pazar günü 14.00 ve 16.00 saatlerinde 4-11 yaş arası çocuklar için sahnelenecek.

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Sosyal demokrat belediyeler olarak dayanışmayla deprem felaketinin meydana getirdiği tüm olumsuzluklara karşı mücadele ediyoruz. İlk günden bu yana hem barınma hem de temel ihtiyaç malzemesi desteğiyle büyük bir özveriyle yurttaşlarımıza destek veriyoruz.  Deprem bölgesinden kentimize on binlerce yurttaşımız geldi. Burada yaşamlarına devam ediyorlar, biz de tüm imkanlarımızla yanlarında oluyoruz. Şeker Tiyatro Topluluğu ekibi de deprem mağdurlarından, sahnelerimizi kendilerine açtık. Oyunlarımız çocuklarımız için ücretsiz olacak. Tüm çocuklarımızı bekliyoruz. Dün ayrıca 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nü kutladık, bu vesileyle tüm tiyatro emekçilerini ve sanata değer katan herkesi saygıyla selamlıyorum” diye konuştu.

 

Art’s Magazin  Yurt

MERSİN YENİŞEHİR BELEDİYESİ SAHNELERİNİ HATAYLI TİYATROCULARA AÇTI

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!