MEZİTLİ BELEDİYESİ’NİN DEPREM BİLGİLENDİRME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR 

featured
service

MEZİTLİ BELEDİYESİ’NİN DEPREM BİLGİLENDİRME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR 

Mezitli Belediyesi, olası bir deprem anında ilçede belirlenen 31 toplanma bölgesinin bilinir hale gelmesi için pilot çalışma yürütüyor. 

Belediye ekipleri, yurttaşların olası bir depreme hazır olması amacıyla, deprem konteyneri ve deprem toplanma alanları konusunda bilgilendirme çalışmaları yapıyor. Çalışmalar kapsamında, ilçede 31 deprem toplanma alanı belirlerken, alanda deprem anında toplanmayı kolaylaştırabilmek için yerleştirilen özel işaret ve levhaların yurttaşlar tarafından bilinirliğini sorguluyor. 

İnsanların depreme her an hazır olması gerektiğini belirten Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, depreme gerekli hazırlık yapılmamasının Türkiye’nin en büyük problemlerinden birisi olduğuna dikkat çekti. Tarhan, şunları söyledi:

“Deprem, sadece ülkemizin değil, tüm dünyanın bir gerçeği. Dolayısıyla yerel idareciler olarak buna hazırlıklı olmak da bizim görevimiz. Biz de ilk günden itibaren bununla alakalı çalışmalarımızı yaptık. Bu konuda farkındalık oluşturmak adına pek çok çalışma gerçekleştirdik. Tüm personelimize hizmet içi eğitim çalışması kapsamında ilkyardım ve deprem seminerleri verdik. Yine Deprem Simülasyon TIR’ı getirerek personelimizin ve vatandaşlarımızın deprem anını canlı olarak yaşamasını ve olası çözüm önerilerini uygulayarak görmesini sağladık. Daha Mersin merkezinde ilk deprem konteynerini yerleştirdik. 

Deprem hazırlıklarımızı 31 deprem toplanma alanı belirleyerek bir ileri aşamaya taşıdık. Alanı hazır hale getirdiğimiz gibi yön ve uyarı tabelaları ile de deprem anında yaşanacak kargaşanın önünü kesmeyi amaçladık. Kentin farklı noktalarında deprem toplanma alanlarını gösteren yön tabelalarını yerleştireceğiz ve çeşitli dönemlerde yapacağımız etkinlik ve çalışmalarla halkımızın kendine ait en yakın noktayı öğrenmesini sağlayacağız. Belediye olarak her vatandaşımızın depreme hazırlıklı olması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

MEZİTLİ BELEDİYESİ’NİN DEPREM BİLGİLENDİRME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR 
Hemen Abone Olun, İlk Sizin Haberiniz Olsun!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!