Silifke Gazi Çiftliği’nde çocuklara ve kadınlara mahremiyet eğitimi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Silifke Gazi Çiftliği’nde çocuklara ve kadınlara mahremiyet eğitimi

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından Silifke Gazi Çiftliği’nde kadınlara ve çocuklara yönelik etkinlik düzenlendi. Mahremiyet eğitimin verildiği etkinlik çerçevesinde, çocuklar için de kadınlar için de ayrı ayrı eğlenceli aktiviteler yapıldı.

Eğitim öncesi Silifke Gazi Çiftliği’ni gezen çocuklar ve kadınlar, ayrıca Gazi Çiftliği’nin tarihini anlatan belgeseli de izlediler. Ardından Mersin Büyükşehir Belediyesinde görevli psikolog Cemre Yamur tarafından verilen eğitimde kadınlar ve çocuklarda mahremiyet konusunda farkındalık oluştu. Çocukların kendi bedensel sınırlarını ve özel bölgelerini bilmeleri gerektiğinin ana tema olduğu eğitimde, sınırları koruma, çocukların herhangi bir problemle karşı karşıya kaldığında neler yapmaları gerektiği, ‘hayır’ deme becerisi, istemedikleri bir durumla karşılaştıklarında tepkilerini bağırarak gösterebilecekleri anlatıldı. Kadınlar için de verilen eğitimde çocuklara karşı tutumun nasıl olması gerektiği ve çocukların sınırlarını öğrenmelerinin önemi aktarıldı.

Eğitimin ardından çocuklar bahçede kendileri için oluşturulan alanda oyunlar oynayarak eğlendi. Yüzlerini istedikleri şekilde boyatan çocuklar, Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi ekiplerinin öncülüğünde çeşitli oyunlar oynarken resim de yaptı. Ayrıca çocuklara balon, patlamış mısır, pamuk şeker, topaç ve çoraptan oyuncak dağıtımı yapıldı. Kadınlar da serbest zaman etkinlikleriyle kaliteli vakit geçirirken, halay çekerek eğlendi.

Silifke Gazi Çiftliği Sorumlusu Hatice Okur, etkinlikle ilgili genel bilgi vererek, “Bugün Gazi Çiftliği’nde, Silifke Yeni Mahalle Muhtarlığımızla beraber organize ettiğimiz kadın ve çocuklarımız için mahremiyet eğitimi var. Çocuklara eğlence ve etkinliklerimiz var. Buranın tarihini kadınlara ve çocuklara aktarmak ayrı bir gurur verici. Bugün çok kalabalığız. Hem eğlendiriyoruz hem öğretiyoruz” dedi.

Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığında görevli etkinlik koordinatörü Yağmur Merve İşlek ise, “Yeni Mahalle Muhtarımız bizden mahremiyet eğitimi talep etmişti. Okullar açıldı biz de hem çocuklarımıza motivasyon olsun hem de muhtarımızın talebini yerine getirmek için böyle bir etkinlik yaptık. İçeride önce kadınlarımıza sonra çocuklarımıza mahremiyet eğitimi verdik. Dışarıda da yine çocuklarımıza ve kadınlarımıza yönelik etkinlikler yaptık. Çocuklar için balon, mısır, pamuk şeker dağıtımımız var” diye konuştu.

Yeni Mahalle Muhtarı Sebahat Yılmaz da talebini yerine getiren Mersin Büyükşehir Belediyesi ve yetkililerine teşekkür etti. Kadınların da çocukların da güzel bir gün geçirdiğini ifade eden Yılmaz, “Hep birlikte güzel bir gün geçirdik. Özellikle çocuklarımıza güzel bir etkinlik oldu. Çok güzel eğlendiler” ifadelerini kullandı.

Etkinlikten en çok çocukların memnun kaldığını söyleyen Yeni Mahalle sakinlerinden Fatma Meydan da, “Çocuklar için geldik. Güzel etkinlik, teşekkür ederiz. Özellikle çocuklar çok mutlu. Devamını bekliyoruz. Ben ilk defa geliyorum buraya, çok güzel, çok beğendim” şeklinde konuştu.

Silifke Gazi Çiftliği’nde çocuklara ve kadınlara mahremiyet eğitimi Art’s MagazinSon Dakika

Silifke Gazi Çiftliği’nde çocuklara ve kadınlara mahremiyet eğitimi

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!