TARSUS BELEDİYESİ DEPREMLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLEYECEK

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TARSUS BELEDİYESİ DEPREMLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLEYECEK

Tarsus Belediyesi, alanında uzman isimlerin katılımıyla ‘deprem’ konulu bilgilendirme toplantısı düzenleyecek. 

Tarsus Belediyesi, ilçe halkını bilinçlendirmek, olası deprem ve benzer afetlere karşı tedbir almak amacıyla Prof. Dr. Hasan Çetin, Prof. Dr. Abdulazim Yıldız ve Doç. Dr. Ahmet Demir’in katılımlarıyla yarın saat 14.00’te Belediye Meclis Salonu’nda bilgilendirme toplantısı düzenleyecek. 

Toplantıda Çukurova Üniversitesi, Jeoloji Mühendisliği, Uygulamalı Jeoloji Anabilim Dalı’ndan Prof. Dr. Hasan Çetin, ‘Tarsus ve Çevresinin Jeolojisi ve Deprem Durumu’nu anlatırken, Çukurova Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği, Geoteknik Anabilim Dalı’ndan Prof. Dr. Abdulazim Yıldız ise ‘Depremde Yerel Zemin Davranışları ve Mikrobölgeleme’ konularına değinecek. Toplantıya, Çukurova Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Geoteknik Anabilim Dalı’ndan Doç. Dr. Ahmet Demir de katılarak ‘Depremde Yapısal Hasarlar ve Hatalar’ konulu sunum yapacak. 

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, toplantıya tüm halkı davet ederek, “Kentimizdeki tüm kurumlarımızla oluşturduğumuz kollektif bilinçle olası afetlere karşı tedbirlerimizi daha da artırıyoruz. Deprem gerçeğinin farkındayız. Ortak akıl temelinde düzenleyeceğimiz deprem toplantısına tüm halkımızı davet ediyorum” dedi. 

 

 

Art’s Magazin  Yurt

TARSUS BELEDİYESİ DEPREMLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLEYECEK

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!