TARSUS BELEDİYESİ OKUMA SALONLARI, SON BİR YILDA 42 BİN 472 YURTTAŞA HİZMET VERDİ

featured
service

TARSUS BELEDİYESİ OKUMA SALONLARI, SON BİR YILDA 42 BİN 472 YURTTAŞA HİZMET VERDİ

Tarsus Belediyesi’nce hayata geçirilen okuma salonları, son bir yılda 42 bin 472 yurttaşa hizmet verdi.

Tarsus Belediyesi, Kütüphane Müdürlüğü bünyesinde bulunan 2 merkez kütüphane, 1 etüt merkezi ve 30 okuma salonu ile Tarsus halkının bilgiye daha kolay erişimine destek sağlıyor.

2022 yılına ilişkin verilere göre, 42 bin 472 vatandaş kütüphane ve okuma salonlarından, 4 bin 258 vatandaş ödünç kitap verme hizmetinden, bin 113 vatandaş ise ‘Dijital Kütüphane Tarsus Okuyor’ uygulamasından ücretsiz üyelik sistemiyle faydalandı. Ayrıca Kütüphane Müdürlüğü sistemine kayıtlı 14 bin 413 aktif üyenin de hizmetlerden düzenli ve ücretsiz olarak faydalandığı belirtildi.

“BİZ DE AYDINLIK BİR KENT TARSUS YOLUNDA HİZMETLERİMİZİ ŞEKİLLENDİRİYORUZ”

20 bini basılı, 30 bini dijital olmak üzere arşivde 50 bin kitabın daimi olarak Tarsus halkının hizmetinde olduğunu belirten Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, “Türkiye tarihinde aydınlanmanın ilk yaşandığı ilk elektrik üretiminin gerçekleştiği kent olan Tarsus ayrıca on bin yıllık tarihiyle felsefenin bilimin ve gerçek aydınlığın da kenti olarak anılmaktadır. Dolayısıyla günümüz Tarsus’una yakışan da eğitimli, kültürlü ve aydın bir kent olarak anılmaktır. Biz de aydınlık bir kent Tarsus yolunda hizmetlerimizi şekillendiriyoruz. Her mahalleye bir okuma salonu projemizle göreve geldiğimizden günden bugüne kadar okuma salonları açarak bu yolda hizmetlerimizi sürdürmeye devam ediyoruz. Okumak aydınlatır, okuma salonlarımızla aydınlanmaya hizmet etmeye devam ediyoruz” dedi. 

 

Art’s Magazin  Yurt

TARSUS BELEDİYESİ OKUMA SALONLARI, SON BİR YILDA 42 BİN 472 YURTTAŞA HİZMET VERDİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!