TARSUS BELEDİYESİ’NDEN KIRKLARSIRTI MAHALLESİ’NE YENİ YEŞİL ALAN

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TARSUS BELEDİYESİ’NDEN KIRKLARSIRTI MAHALLESİ’NE YENİ YEŞİL ALAN

Sağlıklı bir çevreyi temsil eden park ve yeşil alanları ilçeye kazandıran Tarsus Belediyesi, Kırklarsırtı Mahallesi’nde bir açılışa daha imza attı. Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, “Ciddi bir şekilde yeşil alan sayısını artırmaya çalışıyoruz. 45 tane yeni park yapıldı. Tarsus’ta tek bir tane koruluk alanı yoktu. 4 yılda 50 tane koruluğun yapılması cidden önemli bir rakam. Ama burada bizim tek bir amacımız var. Nerede bir boş yer olursa bir an önce yeşil alana çevirmek, halkın isteğine göre hareket etmek. Her zaman söylediğim bir söz var: Tarsus Belediyesi’ndeki para, halkın parası” dedi.

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, Kırklarsırtı Mahallesi’nde yapımı tamamlanan park ve yeşil alanı törenle hizmete açtı. Tarsus’un yeşil alan oranının artığını belirterek konuşmasına başlayan Başkan Bozdoğan, şunları söyledi:

“Kentimiz, büyük bir kent. Artık 440 bine ulaşan bir nüfusa sahip bir kent. Büyük göçler alıyor. Durmadan gelişen bir kent. Bizim de tabii böyle bir kentte en büyük hayalimiz, büyük metropollerin düştüğü tuzağa düşmemek. Şunu takdir edersiniz ki İstanbul gibi yerde yeşil alanların betona oranı 2,2. Tabii bu gittikçe insan sağlığını daha kötü bir şekilde etkiler. Göreve geldiğimizde Tarsus’taki oran 9,2’ydi. Şu an 13,2’ye çıktı. Ciddi bir şekilde yeşil alan sayısını artırmaya çalışıyoruz. 45 tane yeni park yapıldı. Tarsus’ta tek bir tane koruluk alanı yoktu. 4 yılda 50 tane koruluğun yapılması önemli bir rakam. Ama burada bizim tek bir amacımız var. Nerede bir boş yer olursa bir an önce yeşil alana çevirmek, halkın isteğine göre hareket etmek. Her zaman söylediğim bir söz var: Tarsus Belediyesi’ndeki para, halkın parası. Halkın parasının da aktif bir şekilde halk için kullanımı benim en büyük isteğim. Yani başkan şunu istedi bu yapıldı değil, halk istedi. Halkın isteğine göre yapıldığı olayı benim için daha önemli. Tabii bunda başı çeken muhtarlarımıza çok teşekkür ediyorum. Çünkü muhtarlarımız, aslında mahallenin belediye başkanı. Bir muhtarın sözü, belediye başkanının sözüdür. Çünkü onlarla birlikte yol yürüyoruz. Bizim başarısızlığımız, muhtarların başarısızlığıdır. Muhtarların başarısızlığı, belediye başkanının başarısızlığıdır. Ama bir gerçek var artık. Bu kentte bu para, halkın parası. Bana düşen de halkın parasını daha çok artırmak.” 

Tarsus’un il olmasını için mücadelesini sürdürdüğünü belirten Başkan Bozdoğan, “Meclisi takip ediyorsunuzdur. Türkiye’deki hemen hemen tüm illerin hepsinin üzerinde devasa bir bütçesi olan Tarsus’tur. Bazen Tarsus ilçesi demiyorum, ili diyorum. Bunu kasıtlı olarak söylüyorum. Çünkü herkesin bu konuda birlikte hareket etmesini gerçekten çok istiyorum. Buranın il olması gerekiyor. Tarsus’un kararını ne Mersin verir ne Adana verir ne de Ankara verir. Tarsus’un kararını Tarsus verir” dedi.

Tarsus’a yaşama geçirilen projelere de değinen Başkan Bozdoğan, şunları kaydetti:

“13 yıldır bir havalimanımız var. Hâlâ açılmadı. Sahil bandı projesi var. Dört bakan değişti. Beşinci bakan da geldi. Yedi defa tören yaptılar. Sonuçta hiçbir şey yok. Sahil bandı projesinin sadece adı var. Düşünün, bize ‘yapamazsın’ dediklerinin her birini yaptık. ‘Tren yolu alttan geçemez’ dediler, geçirdik. ‘Sahil açılmaz’ dediler, açtık. Ve şu anda çok ciddi bir sahil yapılıyor. Emin olun Tarsus’un büyüklüğünde bir sahil kent olacak. Bu bizim yerimiz, Tarsus’un yeri ve Tarsus’un denize kavuşması artık 7 dakikaya indi. Çift yol yapıldı, bütün yolların tek tek plaja açılması için asfalt haline getirdik. Ama burada tek bir isteğim var. Tarsus halkı olarak hakkınızı koruyun. Bu sizin hakkınız. Burada bir gerçek var. Halk ister, halk kendi isteğini de yerel yönetimle, muhtarlarıyla yaptırır.” 

Başkan Bozdoğan, konuşmasını, “Bugün suyumuz da güneşimiz de var. Düşünün, Tarsus Belediyesi’nin en büyük kârından biri, aylık olarak gelen güneş enerji sistemleri. Ek kaynakları yaratıyoruz. Özellikle açtığımız marketler olsun bunların her biri hem halka hem de belediyeye katkıda bulunuyor. Yani açık konuşmak gerekirse biz birlikte olursak başarırız. Biz, bize yeteriz ve sizlerden en büyük ricam da bu” sözleriyle bitirdi.

Art’s Magazin  Yurt

TARSUS BELEDİYESİ’NDEN KIRKLARSIRTI MAHALLESİ’NE YENİ YEŞİL ALAN

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!