TARSUS BELEDİYESİ’NİN ATA VE YERLİ TOHUMDAN ÜRETTİĞİ BUĞDAYLAR HASAT EDİLDİ

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TARSUS BELEDİYESİ’NİN ATA VE YERLİ TOHUMDAN ÜRETTİĞİ BUĞDAYLAR HASAT EDİLDİ

Tarsus Belediyesi tarafından ata ve yerli tohumdan üretilen buğdayların hasadı, Başkan Haluk Bozdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Elde edilen 22 tonluk buğdayın bir kısmı tohum desteği olarak ücretsiz dağıtılacak, buğdayların samanlarından elde edilen balyalar ise yüzde 50 hibeyle hayvan yetiştiricilerine destek için kullanılacak.

Tarsus’ta, belediye arazilerinde yetiştirilen buğdayların hasadı, Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’ın katılımıyla yapıldı.

Belediyenin kendi olanaklarıyla Şelale Mevkii Engelsiz Yaşam Alanı’nda ve Ergenekon Mahallesi’nde toplamda 55 dekarlık arazisine Kasım ayında ektiği ata tohumu Kunduru Buğdayı ve yerli çeşit tohumlar, büyüyerek buğdaya dönüştü. Hasat çalışmasında 4 ton Kunduru Buğdayı, 18 ton da yerli çeşit buğday elde edildi. 

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, “Toprağın güzelliğiyle buluşan buğdayların hasadını tamamladık. Doğanın büyüsünü ve döngüsünü yeniden hatırladığımız bugünde, belediye arazilerimizde yetiştirdiğimiz ata tohumu buğdayların hasadını gerçekleştirdik. Binlerce yıldır tarım faaliyetlerinin yapıldığı Tarsus’umuzda buğdayın, hem hayati hem de Tarsus için değerini biliyoruz. Çiftçilerimize, emeklerinin karşılığını almanın gururunu yaşadığı bir hasat dönemi dileriz” dedi.

 

 

Art’s Magazin  Yurt

TARSUS BELEDİYESİ’NİN ATA VE YERLİ TOHUMDAN ÜRETTİĞİ BUĞDAYLAR HASAT EDİLDİ

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!