TARSUS’TA YEŞİL ALAN MİKTARI ARTIYOR

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TARSUS’TA YEŞİL ALAN MİKTARI ARTIYOR

Tarsus Belediyesi’nin Altaylılar ve Şehitler Tepesi mahallelerine kazandırdığı yeşil alan ve koruluklar düzenlenen törenle açıldı. 

Tarsus Belediyesi tarafından kente bin 500 günde 197 bin metrekare yeşil alan kazandırıldı. Son olarak yapımı tamamlanan koruluk alanlar da törenle hizmete açıldı. Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan törendeki konuşmasında, Tarsus’u yeşili bol bir kent yapmaya kararlı olduklarını söyledi.

Başkan Bozdoğan Tarsus’ta yeşil alan miktarını arttırmak için çalıştıklarını belirterek, şöyle konuştu:

“‘Daha Yeşil Bir Tarsus’ sloganıyla çalışmalarını sürdüren ekiplerimiz, kişi başına düşen yeşil alan miktarını artırmak ve vatandaşlara yeni yaşam alanları sunmak için hummalı bir şekilde çalışıyor. Hedefimiz 400 dönüm yeşil alan bir kentte yeşil alan miktarının artması çok önemli. Yeşil alan ne kadar çok olursa geleceğe o kadar yatırım olur. Biz hekim olarak iyi olmayı ruhsal ve bedensel iyilik olarak tanımlamayız, iyi çevre koşullarında ruhsal ve bedensel iyilik deriz. Çevre koşulları da sağlık için çok önemli. Yerel yöneticilerin boynunun borcu olmalı. Şu ana kadar kentimize 45 park ve 50 koruluk kazandırdık. Bu sayılar biz göreve gelmeden önce çok azdı. Koruluk sayısı sıfırdı. 2019’dan bugüne kentimize 27 futbol sahası büyüklüğünde 197 bin metrekare aktif yeşil alan kazandırdık ve kazandırmaya devam ediyoruz. Betonlaşan değil, çiçek açan ve yeşillenen bir Tarsus için çalışmaya devam edeceğiz. Yeşil alanlarımız ile Tarsus’umuz adeta nefes alıyor. Hayırlı uğurlu olsun.”

 

 

 

Art’s Magazin  Yurt

TARSUS’TA YEŞİL ALAN MİKTARI ARTIYOR

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!