YENİŞEHİR BELEDİYESİ’NİN TENİS KURSLARINA KATILAN 140 KADIN SERTİFİKASINI ALDI

service

YENİŞEHİR BELEDİYESİ’NİN TENİS KURSLARINA KATILAN 140 KADIN SERTİFİKASINI ALDI

Mersin Yenişehir Belediyesi tarafından kadınlara yönelik başlatılan ücretsiz tenis kurslarına katılan kadınlar, sertifikalarını aldı. Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah, ‘çay saatinde’ tenis öğrenen 140 kadına sertifikalarını verdi.

Sağlıklı hareketliliği teşvik eden Mersin Yenişehir Belediyesi açtığı kurslarla da kadınların sportif aktivitelere katılımını sağlıyor. Yenişehir Belediyesi’nin kadınlara yönelik “Çay Saatinde Tenis Öğrenmeye Ne Dersiniz?” sloganıyla başlattığı tenis kursları devam ediyor. Yenişehir Belediyesi Ata Tenis Spor Tesisleri’nde verilen tenis kurslarında kadınlar hem eğlenerek tenis öğreniyor hem de spor yaparak sosyalleşme fırsatı yakalıyor. 

BAŞKAN ÖZYİĞİT: “YAŞIN ÖNEMİ YOK AMA SAĞLIKLI KALMANIN ÖNEMİ VAR”

Yenişehir Belediyesi’nin “Çay Saatinde Tenis Öğrenmeye Ne Dersiniz?” çağrısına kurslara katılarak cevap veren 140 kadın, temel tenis eğitimlerini tamamladı.

Sertifika dağıtım töreninde kursiyer kadınlarla bir araya gelen Başkan Abdullah Özyiğit, şunları söyledi:

“Sizin emeğinize, yüreğinize sağlık. Bu güzel kurslara katıldınız. Göreve geldiğimizde yönetim anlayışımızı 6 temel ilke üzerine kurmuştuk. ‘Hareket’ bizim ilk ilkemizdi. Hareket dediğimizde de önce spor daha sonra kültürel ve sanatsal faaliyetlerle vatandaşlarımızı buluşturuyoruz. Kentleşmenin getirdiği bazı sorunlar var. Aynı apartmanda oturuyoruz, ancak birbirimizi tanımıyoruz. O apartmanlardan inelim, yürüyelim, spor yapalım. Hareket halinde bir arada olalım. Evde televizyonun başında kalmayalım. Hem kendimizi daha sağlıklı hissederiz, hem de bu bize mutluluk verir. Yaşın önemi yok ama sağlıklı kalmanın önemi var. Komşularımıza, Yenişehirli hanımefendilere ‘gelin tenis öğrenin’ dedik. Sizlerin bu memnuniyetinizigörmek, bizleri çok mutlu etti.”

 

Art’s Magazin  Yurt

YENİŞEHİR BELEDİYESİ’NİN TENİS KURSLARINA KATILAN 140 KADIN SERTİFİKASINI ALDI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!