ANTAKYA MEDENİYETLER KOROSU, MARMARİSLİLERLE BULUŞTU

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ANTAKYA MEDENİYETLER KOROSU, MARMARİSLİLERLE BULUŞTU

‘Marmaris Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali’nin onur konuğu olarak sahneye Antakya Medeniyetler Korosu çıktı. Marmaris Amfi Tiyatro’daki konseri, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay da izledi. 

“Marmaris’i Sanatla Yeşerteceğiz” sloganıyla bu yıl ikincisi düzenlenen Marmaris Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali, Türkiye’den ve dünyadan çok sayıda müzisyeni ağırlamaya devam ediyor. Dün akşam sahneye çıkan festivalin onur konuğu Antakya Medeniyetler Korosu da verdiği konserle izleyenlerin hem duygulandırdı hem de eğlendirdi.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinde 7 üyesini kaybeden, bölgenin kültür-sanat alanında önemli bir temsilcisi olan ve festivale onur konuğu olarak davet edilen Antakya Medeniyetler Korosu, Anadolu’nun farklı ezgilerini Marmarislilerle buluşturdu. Koro Şefi Yılmaz Özfırat, “Bir daha böyle acıların yaşanmamasını diliyorum, hepimiz çok kötü şeyler yaşadık. Biz, onları unutmadık, unutturmamak için kalan 197 kişiyle konserlerimize devam ediyoruz” dedi. 

İlk şarkının ardından “Sesimi duyan var mı” diye seslenen koro üyeleri, depremlerde Adıyaman’daki İsias Otel’de hayatlarını kaybeden Kıbrıslı öğrenciler için de ‘Magosa Limanı’ türküsünü söyledi.

Bir saatten fazla süren konserin ardından Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, sahneye çıkarak koro şefi ve üyelerine çiçek takdim etti.

Art’s Magazin  Yurt

ANTAKYA MEDENİYETLER KOROSU, MARMARİSLİLERLE BULUŞTU

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!