BAŞKAN OKTAY YETKİLİ KURUMLARA SESLENDİ: “MARMARİS BUNU HAK ETMİYOR, HERKES GÖREVİNİ YERİNE GETİRSİN”

featured
service

BAŞKAN OKTAY YETKİLİ KURUMLARA SESLENDİ: “MARMARİS BUNU HAK ETMİYOR, HERKES GÖREVİNİ YERİNE GETİRSİN”

Marmaris’te etkili olan sağanak yağışın İçmeler’de sele neden olması üzerine bölgede incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Mehmet Oktay yetkili kurumlara seslenerek, “Marmaris bunu hak etmiyor. Lütfen herkes görevini yerine getirsin. Marmaris sahipsiz değil. Siz yapamıyorsanız, bırakın biz yaparız” dedi.

İlçede gece başlayan fırtına ve ardından meydana gelen sağanak yağışla birlikte metrekareye 120 kilograma yakın yağışın düştü. Marmaris’te iki yıl önce yaşanan yangın nedeniyle orman alanları yok olan İçmeler’de su baskınları ve taşkınlar meydana geldi. Yanan ağaçların kesildiği alanlardan gelen tomruklar nedeniyle dere ve kanallarda tıkanmalar yaşanırken; tüm ekiple birlikte sahada olan Başkan Oktay, tüm kurumların üst düzey yöneticilerine seslenerek, önlem alınmasını istedi. Başkan Oktay, “Siz yapamıyorsanız, biz kendimizi bildiğimiz gibi yaparız. Kendi yaşayanlarımızla, yurttaşlarımızla biz bunu yaparız. Yeter ki yapamadığınızı çıkın, açık açık itiraf edin” diye konuştu. Oktay, su baskını yaşanan cadde, sokak ve hanelerde temizlik çalışmalarına başlayacaklarını da sözlerine ekledi.

EKİPLER GECEDEN TEYAKKUZA GEÇTİ

Marmaris’te gece başlayan fırtınanın ardından sabah saatlerinde başlayan yağmur etkisini artırarak sağanağa döndü. Yaklaşık 3 saat aralıklarla süren sağanak yağış nedeniyle belediye ekipleri teyakkuza geçti. Gece ve sabahın ilk ışıklarına kadar fırtınanın meydana getirdiği olumsuzluklara müdahale edildi. Yola ağaç devrilmesi, kaya parçalarının savrulması, çatılardan malzeme uçması gibi durumların yaşandığı ilçede, saat 09.30 sularında başlayan yağmur nedeniyle tüm ekipler sahada çalışmaya devam etti. 

2021 yılında yaşanan büyük yangında orman örtüsünü kaybeden İçmeler’de yapılan incelemede yanan ağaçların kesilmesinin ardından kalan tomrukların suyla sürüklenerek dere ve kanalları tıkaması nedeniyle ev ve işyerlerini su bastı. 

İçmeler’in 2021’deki yangının ardından her yoğun yağmurda aynı sorunu yaşadığını söyleyen Oktay, yetkililere şu sözlerle seslendi:

“MARMARİS BUNU HAK ETMİYOR, HERKES GÖREVİNİ YERİNE GETİRSİN”

“Yaşadığımız büyük yangının ardından 23 Ağustos 2021’de yaptığımız tespitlerde hala daha yapılmayan unsurlar var. Burada tüm kurum personelleri görevlerini canla başla yerine getiriyor. Maalesef ki üst düzey yöneticiler bizim yaptığımız bu tespitleri hala tam olarak yerine getirmemesinden ötürü Marmaris halkı olarak bu olumsuzluklara maruz kalıyoruz. İçmeler belediye binasının önündeki istinat duvarını daha önce söylediğimiz halde eksik bırakıldığı için orada olumsuzluklar meydana geldi. Ormanın içerisinde kalan tomruklarla ilgili daha önce de gündeme getirdiğimiz halde bu tomruklar temizlenmediği için sıkıntıya maruz kalıyoruz. Biz bunların hiçbirini hak etmiyoruz, Marmaris bunu hak etmiyor. Marmaris dışındaki kurumların istisnasız tüm kurumların üst düzey yöneticilerine söylüyorum; lütfen herkes görevini yerine getirsin. Marmaris sahipsiz değil. Siz yapamıyorsanız, biz kendi bildiğimiz gibi yaparız. Kendi yaşayanlarımızla, yurttaşlarımızla biz bunu yaparız. Yeter ki yapamadığınızı çıkın, açık açık itiraf edin.” 

 

Art’s Magazin  Yurt

BAŞKAN OKTAY YETKİLİ KURUMLARA SESLENDİ: “MARMARİS BUNU HAK ETMİYOR, HERKES GÖREVİNİ YERİNE GETİRSİN”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!