BODRUM BELEDİYESİ’NDEN YARALI HAYVANLARA ANINDA MÜDAHALE

featured
service

BODRUM BELEDİYESİ’NDEN YARALI HAYVANLARA ANINDA MÜDAHALE

Bodrum Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, kent genelinde aldıkları yaralı hayvan ihbarlarına anında müdahale ediyor. 

Gölköy Mahallesi Atatürk Caddesi üzerindeki bir evin camına çarparak yaralanan yavru şahin için ev sahiplerinin durumu Bodrum Belediyesi’ne bildirmesi üzerine, ihbarı alan Torba Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne bağlı Petbulance ekibi, ilk müdahaleyi olay yerinde yaptı. Ekip, daha sonra şahin yavrusunu merkeze naklederek tedavi altına aldı. Paraziter toksikasyon şüphesiyle tedavi altına alınan şahin yavrusunun hayati tehlikesinin olmadığı ve gözlem altında tutulduğu bildirildi.

Gümüşlük Mahallesi’nde bir evin bahçesinde kanadı kırık olarak bulunan yetişkin şahin de duyarlı yurttaşların ihbarı ile belediye ekipleri tarafından alınarak tedavi edilmek üzere Torba Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne getirildi.

Müdürlük yetkilileri, yaban hayvanlarının, tedavisi tamamlandıktan sonra Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekiplerine teslim edileceğini açıkladı.

Art’s Magazin  Yurt

BODRUM BELEDİYESİ’NDEN YARALI HAYVANLARA ANINDA MÜDAHALE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!