FETHİYE BELEDİYESİ, İNCİRKÖY CAMİİ’NİN TEMELİNİ TÖRENLE ATTI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FETHİYE BELEDİYESİ, İNCİRKÖY CAMİİ’NİN TEMELİNİ TÖRENLE ATTI

Fethiye Belediyesi, İncirköy Camii’nin temelini törenle attı. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, civar mahallelerle birlikte bölgeye 100 milyon TL’lik yatırım yaptıklarını söyledi. 

Fethiye Belediyesi tarafından İncirköy Camii’nin temeli atıldı. Temel atma törenine Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, CHP Fethiye İlçe Başkanı Mustafa Koyuncu, Demokrat Parti Fethiye İlçe Başkanı Osman Kandönmez, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İncirköy Muhtar Orhan Orhon, “Köyümüzün zaruri ihtiyacı olan cami yapımına karar verdik. Köyümüz halkından Ramazan Türkoğlu ve eşi, caminin arsasını bu iş için bağışladı. Arsa için bağışçılara mahalle halkı olarak teşekkür ediyorum. Tapumuzu aldıktan sonra Belediye Başkanı Alim Karaca’yı makamında ziyaret ettik. Başkan’ımız bize çok yardımcı oldu. Bugün ise temel atma töreninde birlikteyiz. Bugüne kadar bize yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Başkan Karaca ise şunları söyledi:

“Bugün cami temel atma töreni için toplanmış bulunmaktayız. Caminin maliyeti bize 3 milyon TL’nin üzerinde olacak. Sağlık Evi’ni de hayırseverler yaptırıyor. Yer tahsisini ise Fethiye Belediyesi yaptı. Açılan yollar dökülen asfaltlarla birlikte toplamda bugünün fiyatıyla 7 milyon TL yatırım yapıldı. Nif’de 21 milyon, Üzümlü’de ise 50 milyon TL şu an için yatırım yaptık. Yapacak olduğumuz fabrika ise 20 milyon liraya yapılacak. Genel olarak ise bu bölgeye 100 milyon TL yatırım yaptık. Bölgeden alınan vergi ise 4 milyon TL. Bu durum da bölgemize ciddi bir yatırım yapıldığının bir göstergesidir. Genelde bakıldığında 1 milyar 300 bin TL yatırım yapıldı. Yatırımlarımız devam edecek.”

 

 

Art’s Magazin  Yurt

FETHİYE BELEDİYESİ, İNCİRKÖY CAMİİ’NİN TEMELİNİ TÖRENLE ATTI

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!