FETHİYE BELEDİYESİ’NİN GEZİCİ VETERİNER KLİNİĞİ ‘VETBUS’ SAHADA 

featured
service

FETHİYE BELEDİYESİ’NİN GEZİCİ VETERİNER KLİNİĞİ ‘VETBUS’ SAHADA 

Fethiye Belediyesi’nin gezici veteriner kliniği ‘VETBUS’ saha çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda ekipler bu hafta Göcek bölgesinde olacak. 

Teknik düzenlemeleri tamamlanan VETBUS ile belediye barınağı ekipleri çeşitli mahallelere giderek, sokak hayvanlarına yerinde hizmet veriyor. Sahadaki ilk çalışmalarına Nif, İncirköy ve Koruköy’den başlayan, daha sonra Ölüdeniz, Kayaköy ve Faralya’daki sokak hayvanlarının sağlık sorunlarına yerinde müdahale eden VETBUS ekipleri, bu hafta da Göcek bölgesinde olacak. VETBUS personeli tarafından 1 Şubat Çarşamba günü Gökçeovacık, Göcek ve İnlice’deki sokak hayvanlarının bakım ve kontrolleri yapılacak. 

Konuya ilişkin açıklama yapan Fethiye Belediyesi veteriner hekimlerinden İsmet Karaisaoğlu, şunları söyledi:

“Bir ay kadar önce hizmete giren VETBUS ile belirli bir takvim çerçevesinde ilçemizin tüm mahallelerini, özellikle kırsal alanlarını ziyaret ederek, sokak hayvanlarının tedavilerini mümkün olduğunca yerinde yapıyoruz. Can dostlarımızın kontrollerini yerinde gerçekleştiriyoruz ve paraziter ilaçlarını veriyoruz. Aşılamaları ya da ilk müdahaleleri mümkün olduğunca yerinde gerçekleştiriyoruz. Trafik kazası geçiren, zehirlenme belirtileri gösteren ya da yaralı sokak hayvanlarına bu şekilde yardımcı oluyoruz. Durumu daha ciddi tedavi gerektiren can dostlarımızı ise tedavi edilmek üzere geçici hayvan bakımevimize alıyoruz. Yasa gereğince, tedavileri tamamlanan can dostlarımızı aldığımız noktalara bırakıyoruz. Bu hafta Göcek bölgesindeki çalışmalarımıza vatandaşlarımızın destek olmalarını, en azından civarlarındaki sokak hayvanlarını belirtilen saatler arasında muhtarlıklarına ve VETBUS’a getirmelerini rica ediyoruz.” 

Art’s Magazin  Yurt

FETHİYE BELEDİYESİ’NİN GEZİCİ VETERİNER KLİNİĞİ ‘VETBUS’ SAHADA 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!