FETHİYE BELEDİYESİ’NİN GEZİCİ VETERİNER KLİNİĞİ ‘VETBUS’ SAHADA

featured
service

FETHİYE BELEDİYESİ’NİN GEZİCİ VETERİNER KLİNİĞİ ‘VETBUS’ SAHADA

Fethiye Belediyesi’nin gezici veteriner kliniği ‘VETBUS’ saha çalışmalarına başladı. Araç içindeki teknik düzenlemeleri tamamlanan VETBUS ile belediye ekipleri ilçenin çeşitli mahallelerine giderek, sokak hayvanlarına yerinde hizmet verecek.

Sahadaki ilk çalışmalarına geçen günlerde Nif, İncirköy ve Koruköy’de başlayan VETBUS’ta sokak hayvanlarının sağlık sorunlarına müdahale edebilmek için gerekli teknik düzenlemeler yapıldı. Gezici klinik aracında çeşitli ilaçlar, ilk müdahale için gerekli alanlar ve ekipman bulunuyor. VETBUS Nif, İncirköy ve Koruköy’deki saha çalışmalarının ardından bu hafta çarşamba günü 10.00-11.00 saatleri arasında Kayaköy’de, 11.00-12.00 saatleri arasında Ovacık’ta, 13.30-15.00 saatleri arasında Ölüdeniz’de, 15.30-17.00 saatleri arasında ise Faralya’da saha çalışmalarını sürdürecek.

Konuya ilişkin açıklama yapan Fethiye Belediyesi Veteriner Hekimleri Ahmet Demir ve İlay Öztürk, şunları söyledi:

“Fethiye en fazla sokak hayvanı yaşayan kentlerden biri durumunda bulunuyor. Bu yılın başlarında hizmete giren VETBUS ile ilçemizin tüm mahallelerini, özellikle kırsalını belirli bir takvim çerçevesinde ziyaret ederek, sokak hayvanlarının tedavilerini mümkün olduğunca yerinde yapacağız. Can dostlarımızın rutin kontrollerini yerinde gerçekleştireceğiz ve gerekli hallerde paraziter ilaçlarını vereceğiz, aşılamalarını ya da ilk müdahalelerini yapacağız. Trafik kazası geçiren, zehirlenme belirtileri gösteren ya da çeşitli sebeplerle yaralanan sokak hayvanlarına bu şekilde yardımcı olacağız. Durumu daha kapsamlı tedavi gerektiren can dostlarımızı ise tedavi edilmek üzere geçici hayvan bakımevimize nakledeceğiz. Tedavilerinin ardından yine aldığımız yerlere bırakacağız.” 

Art’s Magazin  Yurt

FETHİYE BELEDİYESİ’NİN GEZİCİ VETERİNER KLİNİĞİ ‘VETBUS’ SAHADA

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!