FETHİYELİ TİYATROSEVERLER, UĞUR MUMCU’YU ‘UNUTMA BİZİ’ İLE ANDI

featured
service

FETHİYELİ TİYATROSEVERLER, UĞUR MUMCU’YU ‘UNUTMA BİZİ’ İLE ANDI

Cengiz Toraman’ın yazıp yönettiği, Levent Üzümcü ve Orhan Aydın’ın sahne aldığı ‘Unutma Bizi’ adlı tiyatro oyunu, Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi’nde Uğur Mumcu anısına sahnelendi.

Fethiye Belediyesi ev sahipliğinde sahneye konan ‘Unutma Bizi’ eserine, Gülcan Altan solist olarak, Dengin Ceyhan da piyanosuyla eşlik etti. Programa Fethiye Belediyesi Başkan Vekili Ayşe Devrim Öztürk, Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli, meclis üyeleri ve çok sayıda yurttaş katıldı. 

“Yazdıkları gündem olan, ele aldığı her konuyu derinlemesine araştıran, görünenin ardındaki gerçeği açıkça ortaya koymaktan çekinmeyen bir düşün ve kalem emekçisi” sözleriyle Mumcu’yu anlatan Levent Üzümcü, eserin ortaya çıkış aşamasındaki düşünceyi, şu sözlerle açıkladı: 

“Onu öldürenler, bedeniyle birlikte düşüncelerini de yok edeceklerini, unutturacaklarını sandılar. Yanıldılar. Yanıldılar; çünkü o, yaşıyor. Türkiye’nin aydınlık yarınlarına inananlarda yaşıyor. Adaletin, özgürlüğün, kardeşliğin, barışın, daha iyi bir dünyanın hayalini kuranlarda yasıyor. ‘Ey halkım, unutma bizi’ diye sesleniyordu Uğur Mumcu. Unutmadık elbette. Çünkü biz unutmayız. Unutamayız, unutturmayız.” 

Art’s Magazin  Yurt

FETHİYELİ TİYATROSEVERLER, UĞUR MUMCU’YU ‘UNUTMA BİZİ’ İLE ANDI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!