MARMARİS BELEDİYESİ, MEHMET AKİF ERSOY CADDESİ’Nİ YENİLİYOR

featured
service

MARMARİS BELEDİYESİ, MEHMET AKİF ERSOY CADDESİ’Nİ YENİLİYOR

Marmaris Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yol yapım çalışmalarına aralıksız devam ediyor. İlçenin birçok noktasında faaliyetlerini sürdüren ekipler, son olarak Armutalan Mehmet Akif Ersoy Caddesi’nde çalışmalara başladı.

Marmaris Belediyesi, ilçede yol yapım, bakım, onarım ve yenileme çalışmalarını sürdürerek kentin çehresini değiştirmeye ve prestijli caddeler kazandırmaya devam ediyor. İlçe merkezinde ve kırsal mahallelerde faaliyetlerini sürdüren Belediye son olarak, Armutalan Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi’nde üstyapı ve yol yapım çalışmasına başladı.

Özellikle turizm sezonunda yoğun olarak kullanılan toplam 4000 metrekarelik alanda, 230 metre uzunluğundaki güzergahta Fen İşleri Müdürlüğü’nce çıkılan ihale kapsamında başlayan çalışmada ilk olarak çalışma noktasında kalan ağaçlar Park ve Bahçeler ekibi tarafından kökünden alınmak yöntemiyle belediye serasına nakledildi. Ağaçların güvenli bir yere taşınmasının ardından çalışmalar başladı.

MODERN GÖRÜNÜME KAVUŞACAK

Çalışma kapsamında cep otoparkları, görme engelli vatandaşların kent içerisinde güvenle hareket etmelerini sağlayacak hissedilebilir yüzey uygulamalı kaldırım çalışmaları ve rampaları, yağmur suyu tahliye hatları ve ızgaraların yapımı gerçekleştirilecek. Vasfını yitirmiş ve yenilenmesi gereken yollar arasında olan caddenin; mahallenin ihtiyacı olan daha kullanışlı, yağmursuyu drenajı çözümlenmiş ve yenilenmiş olarak turizm sezonu öncesi halkın kullanımına açılması hedefleniyor.

“HİZMET ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay,  “Marmaris’in sıkıntılı olan her noktasına neşter vuracağız, girilmedik cadde ve sokak bırakmayacağız demiştik. Gerek ilçe merkezi gerekse kırsalda bu çalışmalara aralıksız devam ediyoruz. Marmaris’i daha modern hale getirmek ve de vatandaşlarımızın daha kaliteli bir yaşam sürmesi için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Bölge halkının talepleri doğrultusunda halı saha, çok amaçlı salon, pazar yeri gibi çalışmalara da devam ettiklerini söyleyen Oktay, “Halkımız için hizmet üretmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Art’s Magazin  Yurt

MARMARİS BELEDİYESİ, MEHMET AKİF ERSOY CADDESİ’Nİ YENİLİYOR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!