MARMARİS LİMANI, YENİLENEN YÜZÜYLE HİZMET VERECEK

featured
service

MARMARİS LİMANI, YENİLENEN YÜZÜYLE HİZMET VERECEK

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Marmaris yat limanında altyapı ve çevre düzenlemesine başladı. Limanda 33 milyon TL yatırımla zemin kaplama, içme suyu, elektrik, yangın hatları, oturma birimleri ve çiçeklikler yenilenerek modern ve güzel bir görünüme kavuşturulacak.

Muğla Büyükşehir Belediyesi önemli turizm merkezlerinden biri olan Marmaris’te bulunan yat limanını yeniliyor. Çalışmalar kapsamında Marmaris Limanı modern bir altyapı sistemine kavuşacak ve yenilenen yüzüyle vatandaşlara hizmet vermeye devam edecek.

33 MİLYON TL’LİK LİMAN YENİLEME ÇALIŞMASINDA GÜVENLİK VE İHTİYAÇLAR ÖN PLANDA OLACAK

Yat Limanı’nda yapılacak yenileme projesi kapsamında içme suyu, elektrik ve yangın hatları için çalışma gerçekleştirilecek. Limanda yapımına başlanan 1600 metrelik galeri içerisinde içme suyu hattı ve bu hattı besleyen yangın deposu ile yangın pompası kurularak güvenlik önlemleri arttırılacak. Pompa ve su depoları kentsel SİT alanı dışında konumlandırılarak tarihi doku korunacak. 33 milyon TL’ye mal olacak çalışmalar kapsamında teknelere daha yüksek enerji sağlayabilmek adına elektrik hatları da yenilecek. Limanda can ve mal güvenliğini tehlikeye atmayacak tipte elektrik kabloları, yeni hat ve aydınlatmalar yapılacak. Yat limanı yenile çalışmaları kapsamında limanda içme suyu hatlarının tamamı yenilecek. 

Marmaris Yat Limanı Yenileme Projesi kapsamında altyapı çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte 12 bin metrekarelik zemin kaplaması yapılacak.

 

Art’s Magazin  Yurt

MARMARİS LİMANI, YENİLENEN YÜZÜYLE HİZMET VERECEK

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!