MARMARİS’TE TARİHSEL GELİŞİM İÇİNDE KADIN KONUŞULDU

featured
service

MARMARİS’TE TARİHSEL GELİŞİM İÇİNDE KADIN KONUŞULDU

Marmaris Belediyesi ve Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından ‘8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ etkinlikleri kapsamında ‘Marmaris’te Tarihsel Gelişim İçinde Kadın’ başlıklı panel düzenlendi.

Marmaris Belediyesi ve Kent Konseyi Kadın Meclisi iş birliğiyle düzenlenen ‘Marmaris’te Tarihsel Gelişim İçinde Kadın’ konulu panelde yerel tarihçi Fatma Gebeş Çimen, anılar ve fotoğraflarla Marmaris’in kadınlarını anlattı. İlçenin geçmişine dair üç yıllık araştırmalarından oluşan ‘Denizde Efelik Olmaz’ adlı bir kitabı da bulunan Çimen, “İnsanlarımız Marmaris’i sadece bir turizm kenti olarak tanıyorlar. Aslında Marmaris bundan fazlası. Zengin bir geçmişi var. Amacım gençlere geçmişlerini hatırlatmak. Çünkü gerçekten geçmişini bilmeyen geleceğini kuramaz. Bu panelimizde de Marmaris’te tarihsel süreç içinde kadınlarımızın yaşam biçimlerini anlatmak istedim” dedi. 

Marmaris Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Hatice Kekeva da “Amacımız yaşadığımız toprakların kadın hikayelerini ve yaşamlarını öğrenmek, unutturmamak ve yeni nesillere ulaştırmaktı. Yerel tarih araştırmacısı Fatma Gebeş Çimen’e ve destekleri için Marmaris Belediyesi’ne teşekkür ederiz” diye konuştu. 

 

Art’s Magazin  Yurt

MARMARİS’TE TARİHSEL GELİŞİM İÇİNDE KADIN KONUŞULDU

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!