MENTEŞE BELEDİYESİ, ERASMUS PROJESİYLE İLÇEYE GELEN İSPANYOL ÖĞRENCİLERİ ATAPARK’TA AĞIRLADI

featured
service

MENTEŞE BELEDİYESİ, ERASMUS PROJESİYLE İLÇEYE GELEN İSPANYOL ÖĞRENCİLERİ ATAPARK’TA AĞIRLADI

Menteşe Belediyesi, Erasmus projesi ‘İklim Değişikliği ile Mücadele Programı’ kapsamında İspanya’nın Cordoba şehrinden ilçeye gelen koordinatör öğretmenleri ve öğrencileri, proje ortağı Menteşe Anadolu Lisesi öğrencilerinin de katılımıyla Atapark’ta ağırladı.

Menteşe Belediyesi tarafından Atapark’ta düzenlenen kahvaltıda yurt dışından gelen öğrencilere Menteşe ve yerel yönetimler hakkında bilgi aktaran Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, şunları kaydetti:

“İklim değişikliğinin etkilerini tüm dünyada olduğu gibi yaşadığımız kentte de hissediyoruz. İklim değişikliği ile ilgili yapılan çalışmalar çok kıymetli. Bu konuda yerel yönetimler olarak bizler de geleceğe daha yaşanabilir bir kent bırakmak için üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Zira iklim değişikliği ile mücadelede sadece kurum ve kuruluşlara değil, hepimize çok önemli görevler düşüyor.”

Başkan Gümüş, Erasmus projesi kapsamında yapılan programların çok değerli olduğunun da altını çizerek, “Menteşe Belediyesi olarak Erasmus projeleri kapsamında yapılan programları destekliyor ve mümkün olduğunca paydaşı olmaya çalışıyoruz. Bugün burada Menteşe Anadolu Lisesi öğrencileri ve koordinatörü Recai Demir Hoca’mız ile sizleri ağırlamaktan mutluluk duyduk” dedi. 

Etkinlikte koordinatör öğretmen ve öğrencilere İklim Değişikliği ile Mücadele Programı çerçevesinde aldıkları bir haftalık eğitimlerinin ardından sertifikaları ile Menteşe’yi hatırlatacak Muğla Bacası ve zeytinyağı da Başkan Gümüş tarafından takdim edildi. 

Art’s Magazin  Yurt

MENTEŞE BELEDİYESİ, ERASMUS PROJESİYLE İLÇEYE GELEN İSPANYOL ÖĞRENCİLERİ ATAPARK’TA AĞIRLADI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!