MENTEŞE BELEDİYESİ İLE TÜRKİYE SAKATLAR DERNEĞİ ARASINDA İMZALANAN PROTOKOL İLE DERNEĞE SOSYAL ALAN TAHSİS EDİLDİ 

featured
service

MENTEŞE BELEDİYESİ İLE TÜRKİYE SAKATLAR DERNEĞİ ARASINDA İMZALANAN PROTOKOL İLE DERNEĞE SOSYAL ALAN TAHSİS EDİLDİ 

Menteşe Belediyesi ile Türkiye Sakatlar Derneği Muğla Şubesi arasında imzalanan protokol ile belediyeye ait Derinkuyu Mahallesi’ndeki çok amaçlı sosyal alanın bir bölümü derneğe tahsis edildi. Ortak projeler geliştirmek adına imzalanan protokol ile Muğla şubesinin de açılışı yapıldı. 

Belediye’nin Konakaltı Kültür Merkezi’nde yapılan protokolün imza törenine; Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Türkiye Sakatlar Derneği Başkanı Şükrü Boyraz, Muğla Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Bülent Karakuş, Türkiye Sakatlar Derneği Muğla Şube Başkanı Elif Şenol, Çerkezköy Şubesi, Fethiye Şubesi ve Milas Şubesi yöneticileri, Menteşe Belediyesi Meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşları, iş insanları ve engelli bireylerle aileleri katıldı.

Derneğin açılış konuşmasını yapan Türkiye Sakatlar Derneği Muğla Şube Başkanı Elif Şenol, şunları söyledi:

“Türkiye Sakatlar Derneği ülkemizdeki en eski engelli derneklerinden biri olarak 63 yıldır çalışmalarını sürdürmektedir. Bugün de Menteşe’de bizim için önemli bir protokole imza atıyoruz. Kırsal mahallelerdeki engelli bireylere daha hızlı ulaşmak adına mülkiyeti Menteşe Belediyesi’ne ait olan Derinkuyu Mahallesi’ndeki çok amaçlı sosyal alanda derneğimize yer tahsisi yapıldı. Böylelikle özellikle o bölgedeki engelli bireylere rehabilitasyona yönelik çalışmalarımızı geliştireceğiz. Bu bakımdan Başkanımıza verdiği desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.” 

Türkiye Sakatlar Derneği Başkanı Şükrü Boyraz ise Menteşe’de açılan hizmet alanının Türkiye’ye örnek olacağını belirterek, şunları dile getirdi:

“Bugün açılışını yaptığımız hizmet alanı iki yönüyle kamu hizmeti verenlere örnek bir eser niteliği taşıyor. Birincisi yerel yönetimlerle sivil toplum kuruluşlarının nasıl güzel sonuçlar verdiğini gösteriyor. İkincisi bir kamu binasında nelerin olması gerektiğini ve nasıl işlevsel hale getirileceğini çok iyi bir şekilde yansıtıyor. Bu yeri kentimize kazandıran Menteşe Belediye Başkanımız Bahattin Gümüş’e Türkiye Sakatlar Derneği olarak teşekkür ediyorum. Menteşe Belediyesi ile iş birliği içinde yapılan hizmet alanı Türkiye’ye örnek olacaktır.” 

Muğla Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Bülent Karakuş, Türkiye’de yaklaşık 5 milyona yakın engelli yurttaşın olduğunu aktararak, “Bizlerin görevi engelli vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştırmak, hayatın her alanında onlara destek olmak. Bu bakımdan derneğimize yer tahsisi yapan Menteşe Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun” dedi. 

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ise belediye olarak Büyükşehir Belediyesi ile birlikte engelli yurttaşların her zaman yanında olmaya özen gösterdiklerini paylaşarak, şöyle konuştu:

“HAYATI PAYLAŞMAYA VE BERABER YAŞAMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

“Engelli bireylerimizin hayatlarını kolaylaştırmak adına, eğitimden sağlığa, sosyal aktiviteden ulaşıma yaşamın her alanda onların yanında olmaya gayret gösterdik. Bu çalışmalar kapsamında Derinkuyu Mahallemizdeki sosyal alanın bir bölümünü derneğimize tahsis ettik. Bugün de Türkiye Sakatlar Derneği Muğla şubesi ile yer tahsisinin protokolünü yapacağız. Doğayla iç içe bir alan. Bu etkinliği orada yapmak isterdik ancak hava şartları nedeniyle burada yapıyoruz. Yakın bir zamanda da oraya gidip birlikte bir etkinlikle bir arada olmayı çok isteriz. Protokolün tüm engelli vatandaşlarımıza derneğimize ve belediyemize hayırlı olmasını diliyorum. Hayatı paylaşmaya ve beraber yaşamaya devam edeceğiz.” 

Konuşmaların ardından, protokol Başkan Gümüş ile Başkan Boyraz arasında imzalandı. 

Art’s Magazin  Yurt

MENTEŞE BELEDİYESİ İLE TÜRKİYE SAKATLAR DERNEĞİ ARASINDA İMZALANAN PROTOKOL İLE DERNEĞE SOSYAL ALAN TAHSİS EDİLDİ 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!