MENTEŞE BELEDİYESİ, KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİNE DEVAM EDİYOR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MENTEŞE BELEDİYESİ, KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİNE DEVAM EDİYOR

Menteşe Belediyesi kursiyerlerinin hazırladığı ‘Kış Kursları Sergisi’ görücüye çıktı. Halk oyunları gösterileri ile açılan sergide, kursiyerlerin gitar gösterileri de beğeni topladı. 

Menteşe Belediyesi, kültür sanat etkinlikleri düzenlemeye devam ediyor. Bu kapsamda belediyenin bin 650 kursiyerinin 16 farklı dalda hazırladığı eserler sergilendi. Sergiyi kursiyerlerle birlikte gezen Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, kursiyerleri ve kurs öğretmenlerini tebrik ederek, şunları söyledi:

“Menteşe Belediyesi olarak asli görevlerimizin yanında kültürel ve sanatsal faaliyetlere de gerekli zaman ve bütçeyi de ayırıyoruz. Bunu da imkânlarımız dâhilinde en iyi şekilde yapmaya çalışan belediyelerin başında geliyoruz. Her yıl farklı alanlarda ücretsiz kurslar açıyor ve bu kurslarımızın sonunda sergiler düzenliyoruz. Kursiyerlerimizin ilgisi bizleri de mutlu ediyor. Menteşe Belediyesi olarak kurslara çok önem veriyoruz. Zira bin 650 kursiyerimizin el emeği göz nuru eserleri halkımızla buluştu. Kurslar sayesinde hem yeteneklerini keşfediyorlar hem de burada sosyalleşiyorlar. Aynı zamanda el işi ürünlerinin satışını yaparak, ev ekonomilerine de katkı sağlıyorlar. Bu kurslar sayesindeki döngü muhteşem. Kursiyerlerimizi ve kurs öğretmenlerimizi tebrik ediyorum.”

Menteşe Belediyesi tarafından düzenlenen bir diğer etkinlik ise ‘Gönüllerdeki Türküler’ konseri oldu. Menteşe Belediyesi Türk Halk Müziği korosu tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde seslendirilen türküler, izleyiciden beğeni topladı. Salonu dolduran müzik severler gecenin geç saatlerine kadar türkülere eşlik etti. 

Başkan Gümüş’ün eşiyle birlikte katıldığı konserde Şef Hamdi Demirtaş yönetimindeki 50 kişilik koro, Muğla yöresi türkülerinin de yer aldığı 28 türküyü seslendirdi. Konserin sonunda Şef Hamdi Demirtaş ve koroyu tebrik eden Başkan Gümüş, sahneye çıkarak şunları söyledi: 

“Harika bir konser oldu. Tabi bu güzel konser 8 aylık sıkı bir çalışmanın ürünü. Bugün bu güzel geceyi bizlere yaşattıkları için belediyemizin Türk Halk Müziği korosuna ve değerli şeflerine teşekkür ediyorum. İlk kez sahneye çıkan koromuz ülkemizin farklı bölgelerinden seslendirdikleri türküler ile bizleri büyüledi. Enerjileri, performansları ve müziğin evrensel diliyle bizlere unutulmaz bir gece yaşattılar. Koromuzun değerli üyelerini ve şefleri Hamdi Bey’e tebrik ediyorum. Bu güzel gecede salonu doldurarak bizleri yalnız bırakmayan sevgili vatandaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Menteşe Belediyesi olarak sanata ve sanatçıya destek olmaya, sizleri de kültür ve sanatla buluşturmaya devam edeceğiz. “

 

 

Art’s Magazin  Yurt

MENTEŞE BELEDİYESİ, KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİNE DEVAM EDİYOR

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!