MENTEŞE BELEDİYESİ’NDEN ÇOCUKLARA ‘’HAVACILIK’ TANITIMI

featured
service

MENTEŞE BELEDİYESİ’NDEN ÇOCUKLARA ‘’HAVACILIK’ TANITIMI

Menteşe Belediyesi Çocuk Bilim Parkı, 24 Eylül cumartesi günü ‘Havacılık Tanıtımı ve Uçaklar Nasıl Uçar’ etkinliğine ev sahipliği yapacak.

Menteşe Belediyesi ve Muğla Kokpit Okulları iş birliğinde düzenlenecek ‘Havacılık Tanıtımı ve Uçaklar Nasıl Uçar’ etkinliği ile ilkokul öğrencilerine uçaklar nasıl uçar, pilotlar, uçak bakımı, hava trafik kontrolü gibi birçok konuda bilgiler verilecek.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş etkinlik hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Menteşe Belediyesi olarak çocukların bilimle, teknolojiyle ilgilenmelerini sağlamak, merak duygularını uyandırmak adına gerçekleştirdiğimiz etkinliklere bir yenisini daha ekliyoruz. Muğla Kokpit Okulları işbirliğinde ilkokul öğrencilerine yönelik Havacılık Tanıtımı etkinliği düzenleyeceğiz. Menteşe’de ilk kez düzenlenecek etkinlikle çocukların uçaklar hakkında bilgi edinmesini Kokpit Okullarının uzman eğitmenleri sayesinde sağlayacağız. Atatürk’ün en önemli özelliklerinden biri de ileri görüşlülüğüdür. O dönemde pek çok kişinin farkında olmadığı bazı gerçekleri sezmiş, ‘İstikbal göklerdedir. Göklerini koruyamayan uluslar, yarınlarından asla emin olamazlar’ sözü ile havacılığın ne kadar önemli olduğunun altını çizmiştir. Uygarlığın akış yönü, bilim ve teknolojinin hızlı temposu ile biz de çocukların, gençlerin havacılık ve havacılık sektörü hakkında bilgi edinmesine katkı sağlayacağız.”

İlkokul öğrencilerine yönelik ‘Havacılık Tanıtımı ve Uçaklar Nasıl Uçar’ etkinliği ücretsiz olarak düzenlenecek.
  

 

MENTEŞE BELEDİYESİ’NDEN ÇOCUKLARA ‘’HAVACILIK’ TANITIMI
Hemen Abone Olun, İlk Sizin Haberiniz Olsun!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Art's Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!