MENTEŞE’DE HARİTA KADASTRO MÜHENDİSLERİ ÇALIŞTAYI SONA ERDİ

featured
service

MENTEŞE’DE HARİTA KADASTRO MÜHENDİSLERİ ÇALIŞTAYI SONA ERDİ

TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası ve Menteşe Belediyesi iş birliğinde ‘Yapı Ruhsatı Sürecinden Kat Mülkiyetine Yapı Aplikasyon Projesi Standartları Yapı Aplikasyon Projesinden Cins Değişikliğine Uygulamada Görüş Birliğinin Sağlanması, Proje Çizim Standartlarının Belirlenmesi Çalıştayı’ düzenlendi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen çalıştayın açılış konuşmasını yapan Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, şunları söyledi:

“Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Genel Başkanı Sayın Ali İpek, genel merkezden ve ülkemizin çeşitli illerinden gelen değerli meslektaşlarım, sevgili katılımcılar; Muğla’nın merkez ilçesi Menteşemize hepiniz hoş geldiniz. Menteşe 1970’li yıllarda başlayan korumacılık bilinciyle, tarihi ve kültürel yapılarını korumuş, bu değerlerini kentlilik bilinciyle gelecek kuşaklara aktarmış, ülkemizin en iyi korunan kentlerinden birisidir. Muğla kentsel sit, doğal sit, tarihi sit ve arkeolojik sit alanlarına aynı anda sahip olan nadir illerdendir. Harita mühendisi, teknik bir belediye başkanı olarak bu değerlerimizi korumaya özen gösteriyor, halkımızın güvenli alan ve yapılarda yaşamlarını sürdürdüğü bir kent için çalışıyoruz. Pek çok bilim insanı ve uzmanların katılımıyla düzenlenen bu çalıştay, mesleki açıdan ülke genelinde uygulamaların düzenlenmesine yönelik mevzuat ve uygulama birliğinin sağlanması açısından büyük önem taşıyor. Zira burada alınacak kararlar mesleki standartların belirlenmesine alt yapı oluşturacaktır. İzmir Şubesi yürütücülüğünde gerçekleştirilecek çalıştayda çalışma gruplarına başarılar diliyor, tüm katılımcılara teşekkür ediyorum.”

Çalıştayda oluşturulan çalışma gruplarının raporları doğrultusunda hazırlanacak sonuç bildirgesi, ilgili bakanlıkla da paylaşılacak.

MENTEŞE’DE HARİTA KADASTRO MÜHENDİSLERİ ÇALIŞTAYI SONA ERDİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!