MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, DEPREMZEDE AİLEYLE KÖPEK ‘KÖFTE’Yİ BULUŞTURDU 

featured
service

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, DEPREMZEDE AİLEYLE KÖPEK ‘KÖFTE’Yİ BULUŞTURDU 

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin 15’inci gününde Hatay’da enkaz altından sağ çıkarılan köpek ‘Köfte’, yine Hatay’da depremden sağ kurtulan öğretmen çift tarafından Muğla Büyükşehir Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi’nde sahiplenildi. 

Muğla Büyükşehir Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi, depremzede ailenin depremzede köpek ‘Köfte’ ile buluşmasına ev sahipliği yaptı. Hataylı afetzede çift, Büyükşehir ekiplerinin tedavisini tamamlamadığı ‘Köfte’yi sahiplendi. 

Hatay Defne’de öğretmenlik yapan Hasret Yılmaz Kahleoğlulları ve eşi, depremden çocukları ile sağ kurtuldu. Sosyal medya aracılığı ile öğretmen arkadaşlarının enkaz altından bir köpeği sağ çıkardığını görünce herkesi etiketleyerek paylaşım yapan Hasret Yılmaz Kahleoğulları, Muğla Büyükşehir Belediyesi ulaşarak yaralı köpeği Muğla’ya getirdi. Tüm bakımları yapılan Boxer cinsi köpek tamamen iyileşince Hasret Yılmaz Kahleoğulları’na teslim edildi.

‘Köfte’yi teslim almak için Muğla Büyükşehir Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi’ne gelen Hasret Yılmaz Kahleoğulları, duygularını şu sözlerle paylaştı:

“6 Şubat depreminden sonra üç şehir değiştirerek Muğla’ya ulaştık. Muğla’da daha önce hiç tanımadığımız yönetmen Yüksel Aksu’nun evinde kaldık. Sağ olsun bize evini açtı. Ailesi, komşuları bizlere sahip çıktı. İki çocuğumuz var onları okula yazdırdık. Eşim deprem bölgesinde kalarak yardım faaliyetlerine katıldı ve 10 gün sonra bize katıldı. Bir süredir kiralık ev bakıyorduk ve bulduk. Bu şehirde hiç kimseyi tanımıyorduk ama müthiş bir dayanışma gördük. Belediyeden, yöre halkına, meslektaşlarımızdan komşularımıza herkes bizlere yardımcı oldu. Tuttuğumuz evin eşyası yoktu, herkes her gün bir eşya getirdi ve evimizin eşyalarını tamamladık. Haberlerde duyuyoruz fırsatçıları ama biz hep iyi insanlarla karşılaştık. Muğla’ya ne kadar teşekkür etsek az. Çocuklarımızın eğitimi ve Hatay’da evlerimizin inşasına kadar buradayız.”

Hasret Yılmaz Kahleoğulları ‘Köfte’ye nasıl ulaştıklarını ve sahiplenme sürecini de şöyle anlattı:

“Deprem bölgesindeki öğretmen arkadaşımız aynı zamanda Hatay Akademi Orkestrası Şefi Ali Uğur depremin 15’inci gününde tamamen yıkılmış bir evin enkazından Köfte’yi sağ salim çıkarmış. Sosyal medya hesabından ‘Paylaşım yapabiliriz, yaralı’ diye yazdı. Ben deprem bölgesindeki can dostlar için ne gibi hizmetler var hemen araştırdım ve gönüllü veteriner ve çadırları olduğunu öğrendim. Genç bir arkadaş adı Özcan, mühendis. Onlar aracılığı ile Köfte’nin tedavisi yapıldı ama çadırda sadece 2 gün kalabileceği söylendi. Ben sosyal medyada herkesi etiketleyerek paylaşım yaptım, yardım istedim. Biz çevremizdeki komşularımızı kurtaramadık, betonları kaldıramadık gücümüz yetmedi bari bu canı kurtaralım dedim. Hatay barınağının da zarar gördüğünü bildiğim için oraya gitmesini de istemedim. Etiketlediğimiz isimler arasında Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve Büyükşehir Belediyesi de vardı ve bizlere hemen dönüş yapıldı. Büyükşehir Belediyesi ekipleri Köfte’nin sağ salim Muğla’ya getirilmesini sağladı ve tedavi sürecini başlattı. İncelemeler sonucunda kalça kısmında ezilme olduğu söylendi ve tedavisinin ardından bize verileceği bildirildi. Bugün de tedavisi tamamlandığı için Köfte’yi almaya geldik. İsmini de Hatay’da ilk tedavisini yapan Özcan koydu, ‘Abla Köfte’ye benziyor, ismi Köfte olsun’ dedi. Buruk bir mutluluk yaşıyoruz. İlk defa köpeğimiz olacak. Emeği geçen başta Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve ekibine çok teşekkür ederim.”

 

Art’s Magazin  Yurt

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, DEPREMZEDE AİLEYLE KÖPEK ‘KÖFTE’Yİ BULUŞTURDU 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!