MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ENERJİ TASARRUFU İÇİN EKİPMANLARINI YENİLİYOR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ENERJİ TASARRUFU İÇİN EKİPMANLARINI YENİLİYOR

Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü mevcut sistemleri, daha verimli ve enerji tüketimi düşük ekipmanlarla yeniliyor. Bu kapsamda son olarak Fethiye Ölüdeniz Mahallesi’ni besleyen içme suyu terfi istasyonunda yapılan çalışma ile yılda en az 6 milyon TL’lik enerji tasarrufu sağlanması öngörülüyor.

Artan enerji maliyetleri nedeniyle mevcut sistemleri daha verimli ve enerji tüketimi daha düşük ekipmanlarla değiştirmeye devam eden MUSKİ Genel Müdürlüğü, tasarruf çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalar çerçevesinde Fethiye Ölüdeniz Mahallesi’ni besleyen Karamuar ve Oluklu terfi istasyonlarında revizyon çalışmaları tamamlandı. 

Proje ile terfi istasyonlarına 4 milyon 223 bin TL yatırım yapılarak tesis kapasitesi yüzde 10 attırıldı ve yüzde 20 enerji tasarrufu sağlandı. Çalışma ile her iki terfide bulunan verimi düşük ve kullanım ömürlerini tamamlamış olan yatay pompalar, yeni teknoloji yüksek verimli düşey pompalar ile değiştirilerek hidrolik yapılarda iyileştirmeler yapıldı. Yatırımın kendi maliyetini, 1 yıl dolmadan çıkarması bekleniyor. 

Art’s Magazin  Yurt

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ENERJİ TASARRUFU İÇİN EKİPMANLARINI YENİLİYOR

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!