OSMAN GÜRÜN, DÜĞEREK’TEKİ ALTYAPI VE KÜLTÜREL ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

OSMAN GÜRÜN, DÜĞEREK’TEKİ ALTYAPI VE KÜLTÜREL ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Menteşe’nin Düğerek Mahallesi’nde devam eden kanalizasyon projesini ve Menteşe Belediyesi’ne bağışladığı Hafız Mehmet Gürün Evi’nde devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

Muğla’nın birçok farklı noktasında yapımı tamamlanan altyapı yatırımlarına her geçen gün yenilerini ekleyen Büyükşehir Belediyesi özellikle kanalizasyon hattının bulunmadığı bölgelerde projelerini hayata geçiriyor. Başta Bodrum, Fethiye, Milas gibi ilçelerde hayata geçirilen altyapı yatırımlarının yanı sıra Menteşe’nin Düğerek Mahallesi’nde de kanalizasyon projesi hızla devam ediyor.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, bölgede devam eden çalışmaları yerinde incelerken, dedesinden miras kalan ve Muğla’nın kültür mirasına katkı sağlaması için Menteşe Belediyesine bağışladığı Hafız Gürün evindeki yenileme çalışmalarını da inceledi.

KANALİZASYON HATTININ 4 BİN METRESİ TAMAMLANDI

Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri Düğerek Mahallesinde ilk etapta yaklaşık 15 Milyon TL’ye mal olacak ve 13 bin kişiye hizmet verecek olan 8 bin 750 metrelik kanalizasyon hat çalışmasını sürdürüyor. Proje kapsamında hattın 4 bin metrelik kısmı tamamlanırken, 515 adet parsel bağlantısının 165’i yapıldı. Düğerek Mahallesi’nde oluşan atık su mahalleye yakın olan Muğla Atık Su Arıtma Tesisine iletilerek arıtılacak ve arıtılan su yeşil alan sulamasında kullanılacak.

 

 

Art’s Magazin  Yurt

OSMAN GÜRÜN, DÜĞEREK’TEKİ ALTYAPI VE KÜLTÜREL ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!