1. Haberler
  2. Son Dakika Haberleri
  3. Sakaryalılar yangına müdahaleyi Büyükşehir itfaiyesinden öğreniyor

Sakaryalılar yangına müdahaleyi Büyükşehir itfaiyesinden öğreniyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sakaryalılar yangına müdahaleyi Büyükşehir itfaiyesinden öğreniyor

SAKARYA (İGFA) – Sakarya Büyükşehir Belediyesi, yaz aylarında artan yangın riskine karşı eğitim ve bilinçlendirme çalışmalarını çok yönlü olarak sürdürüyor.

İKİ AŞAMALI EĞİTİM

İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen yangın eğitimleri ve tatbikatları, endüstriyel alanda faaliyet gösteren fabrikalar, kamu kurumları, sivil toplum örgütlerinde ve çocuklara yönelik teorik ve uygulamalı olmak üzere iki farklı aşamada uygulanıyor.

6 1719918721 108

AFET ANINDA

Alanında uzman itfaiye erleri tarafından verilen eğitimlerde yangın yerindeki tehlikeler, taşınabilir yangın söndürücüler, yanma ve yangın, acil durumlarda tahliye organizasyonu başta olmak üzere birçok konu hakkında detaylı eğitimler veriliyor.

ATEŞE MÜDAHALE

Uygulamalı aşamalarda ise portatif yangın söndürücüler ve yangın dolabında bulunan su ile oluşturulan yangınlara müdahale yöntemleri anlatılıyor ve vatandaşlar böylelikle ateşe nasıl müdahale edeceklerini öğreniyor.

7 1719918723 915

“BİLİNÇ OLUŞTURMAYI HEDEFLİYORUZ”

Büyükşehir’den yapılan açıklamada, “Şehrimizin gerek sanayi alanında gerekse orman alanlarının yoğunluğu göze alındığında normal üstünde seyreden sıcaklıklar nedeniyle yangın riskleri önemli ölçüde artmaktadır. Olası yangınlar sonucu meydana gelebilecek can ve mal kayıplarını ortadan kaldırabilmek veya en aza indirmek adına İtfaiye Daire Başkanlığımız öncülüğünde önleme ve eğitim çalışmaları hızla sürdürülüyor. Tüm vatandaşlarımızın ateşe müdahale konusunda bilinç oluşturmayı hedefliyoruz” denildi.

Sakaryalılar yangına müdahaleyi Büyükşehir itfaiyesinden öğreniyor | Art’s Magazin | Son Dakika Magazin

Sakaryalılar yangına müdahaleyi Büyükşehir itfaiyesinden öğreniyor
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!