ATAKUM BELEDİYESİ, İLÇEYE YERLEŞEN DEPREMZEDELER İÇİN MORAL GECESİ DÜZENLEDİ 

featured
service

ATAKUM BELEDİYESİ, İLÇEYE YERLEŞEN DEPREMZEDELER İÇİN MORAL GECESİ DÜZENLEDİ 

Atakum Belediyesi ile Atakum Kent Konseyi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Meclisi tarafından ilçeye gelen depremzedeler için moral gecesi düzenlendi. Geceye katılan Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, “Artık bizim hemşehrimizsiniz. Samsunlusunuz. Kalbimizde yeriniz var, yüreğimizi size açtık” dedi.

Atakum Belediyesi ile Atakum Kent Konseyi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Meclisi iş birliğiyle, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli yaşanan deprem felaketi sonrasında Atakum’a gelen depremzede ailelere moral gecesi düzenlendi. Magariksa Dağ Evi Restaurant’taki geceye; Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Gülay Deveci, Atakum Kent Konseyi Genel Sekreteri Şenol Katkat, Atakum Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Nadide Döktür, Atakum Kent Konseyi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Meclisi Başkanı Aynur Erkin, Atakum Kent Konseyi üyeleri ve çok sayıda depremzede aile katıldı. 

Gecede söz alan Başkan Deveci, Atakum’a 5 bine yakın ailenin geldiğini kaydederek, “Ailelerin önemli bir bölümüyle görüştüm. Her birinin birbirinden acı anısı var. Artık bizim hemşehrimizsiniz. Samsunlusunuz. Kalbimizde yeriniz var, yüreğimizi size açtık. Sizin acınızı azaltmak çok mümkün değil biliyorum” diye konuştu. 

Türkiye’de 1952 yılından bu yana 10 büyük deprem olduğunu hatırlatan Deveci, sözlerini şöyle tamamladı:

“İnşaat Mühendisleri Odası her depremin ardından bir rapor hazırlamış. Tüm depremlerin nedeni ve sonuçları aynı. Gölcük depremini de mi unuttuk? Oradaki acıyı ve yıkıntıyı gördük. Bunu unutmayalım. Benim gibi her fırsatta konuşan siyasetçilere unutturmayın. Atakum halkı ilk günden itibaren büyük bir dayanışma gösterdi. İçimizdeki iyilik ortaya çıktı, onun geri girmesine izin vermeyelim. Ne varsa bunun üzerine inşa edelim. Ben sizin belediye başkanınız değilim, bir kardeşinizim. Çocuklarınızın ağabeyiyim. Her derdinizde, sıkıntınızda yanınızdayım. Hepinize tekrar geçmiş olsun, kaybettiğiniz yakınlarınızın mekanları cennet olsun.”

Art’s Magazin  Yurt

ATAKUM BELEDİYESİ, İLÇEYE YERLEŞEN DEPREMZEDELER İÇİN MORAL GECESİ DÜZENLEDİ 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!