SAMSUN’DA YAŞAYAN MÜBADİLLER ANKARA’YI ZİYARET ETTİ

featured
service

SAMSUN’DA YAŞAYAN MÜBADİLLER ANKARA’YI ZİYARET ETTİ

Samsun’da yaşayan mübadiller, ‘Mübadelenin 100. Yıl Dönümü Anma Etkinliği’ kapsamında Ankara’da bir dizi programa katıldı. Mübadiller, Anıtkabir’de düzenlenen ‘Atamızın Huzurundayız’ etkinliğinin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile de bir araya geldi. 

Atakum Belediyesi’nin katkılarıyla ve CHP Balkan Masası tarafından organize edilen etkinlikler, sabahın erken saatlerinde Anıtkabir Aslanlı Yol yürüyüşü ile başladı. Yürüyüşün ardından Anıtkabir’de düzenlenen törene CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Balkan ve Rumeli Dernek temsilcileri ve çok sayıda mübadil katıldı.

Törenden sonra CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Başkan Deveci ve mübadillerin bulunduğu heyet, Türkiye Cumhuriyeti ikinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün 48 yılını geçirdiği Pembe Köşk’ü ziyaret etti. İnönü’nün kızı Özden Toker tarafından karşılanan heyet, Cumhuriyet’in ilk yıllarının karelendiği fotoğrafların ve tarihi eşyaların yer aldığı müzeyi gezdi. 

KILIÇDAROĞLU’NA COŞKULU KARŞILAMA

Mübadelenin 100’üncü yıl dönümü için düzenlenen resepsiyona da katılan Samsunlu mübadiller, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi. Türk bayraklarıyla coşkulu bir şekilde karşılanan Kılıçdaroğlu’na, mübadelenin anısına CHP Samsun Balkan Masası Sorumlusu Hüseyin Özkök tarafından tablo hediye edildi. CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya ve CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yücer’in de katıldığı programda mübadele döneminin anıları yad edildi.

Art’s Magazin  Yurt

SAMSUN’DA YAŞAYAN MÜBADİLLER ANKARA’YI ZİYARET ETTİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!