TÜRK-İŞ SAMSUN’DAN, TEZ-KOOP-İŞ SENDİKASI OMÜ İŞÇİLERİ GREVİNE DESTEK

service

TÜRK-İŞ SAMSUN’DAN, TEZ-KOOP-İŞ SENDİKASI OMÜ İŞÇİLERİ GREVİNE DESTEK

TÜRK-İŞ SAMSUN İL TEMSİLCİSİNDEN TEZ-KOOP-İŞ SENDİKASI OMÜ İŞÇİLERİNİN GREVİNE DESTEK

MEHMET REBİİ ÖZDEMİR

Türk-İş Samsun Temsilcisi Şaban Çılgın, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde grev yapan Tez-Koop-İş Sendikası üyesi işçilerin grevine destek verdi.

Türk- İş Samsun Temsilcisi Şaban Çılgın, Yol-İş sendikası 1. Nolu şube binasında Tez-Koop-İş Sendikası’na üye Ondokuz Mayıs Üniversitesi işçilerinin toplu iş sözleşmesinde uzlaşma olmaması üzerine greve gitmelerini desteklediklerini söyledi.

Çılgın, “Bizler Samsun’da emekten, demokrasiden, özgürlükten, adaletten, eşitlikten ve en temel insan haklarından yana yaşanabilir bir dünya için mücadele eden emek ve meslek örgütleriyiz. Giderek derinleşen geçim sıkıntısı, hayat pahalılığı, vahşi emek sömürüsü, ekolojik yıkım, kadınlara uygulanan şiddet ve kadın cinayetleri ile gericileşen eğitim, çocuk istismarları karşısında, parçalı mücadelenin sonuç alıcı olamayacağı bilinciyle güçlerini birleştiren örgütler olarak; bugün Tez-Koop-İş Sendikası için buradayız sendikanın yürüttüğü emek mücadelesinin en büyük destekçisi olduk ve olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

“GREV KARARINIZI HAKLI BULUYOR VE SONUNA KADAR DESTEKLİYORUZ”

Türk- İş Samsun İl Temsilcisi Şaban Çılgın açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Sendikaya dayatılan çalışma koşulları ve yüzde 5 ücret artışı, içinde bulunduğumuz koşullarda asla kabul edilemez. Dayatılan koşulların zulme dönüşmesi karşısında işçilerimizin ve örgütlü gücü olan sendikanın aldığı grev kararını haklı buluyor ve sonuna kadar destekliyoruz. Sizlerle aynı mücadelenin birlikte olmanın heyecanını duyuyor, grevinizi selamlıyoruz. Değerli işçi dostlar; grev eğiticidir, grev güçlendirir, grev sermayenin vahşi emek sömürüsüne karşı işçilerin en büyük silahıdır. Grevler sınıf bilincini geliştirir. Her mücadele kazanmayı veya kaybetmeyi içerebilir. Tarih bize göstermiştir ki grev süreçleri işçilerin mücadelelerini daha ileriye taşımıştır. Bundan asla kimsenin şüphesi olmamalıdır.

“DİRENİŞİNİZİ SAHİPLENİYORUZ”

Samsun Emek ve Demokrasi Güçleri olarak grevin başarısı Tez-Koop-İş Sendikası işçilerinin birlik ve dayanışmasına bağlıdır. Sizler dimdik ayakta durduğunuz, emeğinize ve geleceğinize sahip çıktığınız sürece mutlaka kazanacaksınız. Bizler de Samsun’u grev alanına çevirerek sesinizi duyurmaya sevgili halkımızla birlikte direnişinizi sahiplenme konusunda sınıf dayanışmasına olan inancımızla yanınızda olacağız. 25 Kasım Cuma günü saat 19.00’da Türk-İş Taşocak sahilden Çobanlı iskelesine kadar meşaleli yürüyüş ve basın açıklaması yapılacaktır. Tüm Samsun halkını destek ve dayanışmaya çağırıyoruz. İşçilerin birliği sermayeyi yenecek, dayanışma yaşatır, birlikte güçlüyüz, yaşasın işçilerin emekçilerin birleşik mücadelesi.”

TÜRK-İŞ SAMSUN’DAN, TEZ-KOOP-İŞ SENDİKASI OMÜ İŞÇİLERİ GREVİNE DESTEK
Hemen Abone Olun, İlk Sizin Haberiniz Olsun!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!