1. Haberler
  2. Teknoloji
  3. Samsung global OLED monitör pazarının birincisi oldu

Samsung global OLED monitör pazarının birincisi oldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsung global OLED monitör pazarının birincisi oldu

Global OLED monitör pazarında ilk sıraya yerleşen Samsung Electronics, aynı zamanda toplam gelir bazında global oyun monitörü pazarının liderliğini de beş yıldır kesintisiz olarak sürdürüyor.                                 

Ekran endüstrisinin global liderlerinden Samsung Electronics, ilk OLED modeli olan 34″ Odyssey OLED G8 (G85SB modeli) oyun monitörünü piyasaya sürdükten sadece bir yıl sonra global OLED monitör satışlarında en üst sıraya yerleşti. International Data Corporation’a (IDC) göre Samsung Electronics, 2023 yılında tüm dünyada satılan OLED monitörlerin yüzde 28,3’ünün satışını gerçekleştirerek toplam gelir bazında pazar payının yüzde 34,7’sini elde etti. 

Satış hacmi bazında ise pazar payında ilk sıraya yerleşerek 2023 yılı için global OLED monitör pazarının lideri oldu.  Samsung ayrıca, toplam gelir açısından 2023 yılı için %20,8’lik bir pazar payı kaydederek global oyun monitörü pazarı genelindeki liderliğini 2019 yılından itibaren art arda beşinci defa sürdürmeyi başardı.

Samsung Electronics Görsel Ekran İş Biriminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Hoon Chung, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “OLED monitör pazarı son derece rekabetçi bir pazar. Bu nedenle zirveye ulaşmak da benzersiz yeniliklere ve ürün kalitesine imza atmak anlamına geliyor. Bu başarımızla, dünyanın her yerinde performansı arayan oyun tutkunlarına yönelik OLED monitörler üretebilmemizin arkasındaki başlıca etken olan mükemmellik arzumuzu ve tüketici ihtiyaçlarına yanıt verebilme becerimizi bir kez daha kanıtladık.”

OLED monitörlerin performansı beğeniyle karşılanıyor

Samsung, OLED pazarına girişinden bu yana tüketicilerin beğenisini kazanan Odyssey OLED G9 (G95SC modeli) gibi yeni monitörlerde inovasyonlara imza atarak monitör pazarındaki performansını geliştiriyor.  

Samsung, CES 2024’te ise OLED monitör serisini genişlettiğini duyurarak, üç yeni ürün tanıttı:

  • 32 inç, 4K UHD çözünürlüğe, 16:9 en boy oranına, 240Hz yenileme hızına ve 0,03ms tepki süresine sahip Odyssey OLED G8 (G80SD modeli) (GtG)
  • 27 inç, QHD çözünürlüğe, 16:9 en boy oranına, 360Hz yenileme hızına ve 0,03ms tepki süresine sahip Odyssey OLED G6 (G60SD modeli) (GtG)
  • 49 inç, 32:9 en boy oranına, çift QHD çözünürlüğe, 240Hz yenileme hızına ve 0,03 ms tepki süresine sahip güncellenmiş Odyssey OLED G9 (G95SD modeli) (GtG) ve yeni özellikler

Yeni OLED ürünler ilk incelemelerde eleştirmenlerden iyi not alarak şimdiden bazı ödüllere layık görüldü. Odyssey OLED G9, dünyanın önemli teknoloji etkinliklerinden biri olan CES kapsamında, CES® 2024 İnovasyon Onur Ödülü aldı.

Samsung, her birinde Samsung’un tescilli OLED teknolojisinin kullanıldığı yeni Odyssey OLED modellerini tanıtarak oyun monitörü serisine yeni üyeler eklemeye devam edecek. Tüm bu yenilikler, Quantum Mini LED teknolojisine sahip Odyssey Neo serisinin ve etkileyici arayüzü ve form faktörüyle Odyssey Ark’ın elde ettiği başarıların izinden gidiyor.  

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Samsung global OLED monitör pazarının birincisi oldu | Art’s Magazin | Son Dakika Haberleri

Samsung global OLED monitör pazarının birincisi oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!