CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, ŞANLIURFA’DA: “30 KİLOMETRELİK GÜVENLİK ŞERİDİNİ MUHAKKAK TAMAMLAYACAĞIZ”

featured
service

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, ŞANLIURFA’DA: “30 KİLOMETRELİK GÜVENLİK ŞERİDİNİ MUHAKKAK TAMAMLAYACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa’da; “Güney sınırları boyunca 30 kilometrelik güvenlik şeridini muhakkak tamamlayacağız. Terör örgütü ve onun yularını elinde tutanların yaptıkları saldırılar bizi bu kararlılıktan döndüremeyecek” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa’da düzenlenen toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan, şunları söyledi:

“Şimdi dört şey söylüyorum, ekonomi, diplomasi, terörle mücadele, mülteci kardeşlerimize gönüllerimizi açmak. Biz ensarı da muhaciri de biliriz. Bundan tavizimiz yok. Bay Kemal bilmeyebilir ama biz biliriz. O ne ensardan ne muhacirden anlar. Benim peygamberim muhacirdi değil mi? Şimdi de onun ümmeti olarak muhacirleri biliriz. Suriye’deki Kürt de Arap da Türkmen de bizim kardeşimiz.

“YENİLENEBİLİR ENERJİ ENDÜSTRİSİ BÖLGESİ KURUYORUZ”

Yeni bir müjde paylaşmak istiyorum. Şehrimize bir yenilenebilir enerji endüstrisi bölgesi kuruyoruz. Kendi elektriği üretmek isteyen çiftçilerimiz kolayca ve ekonomik olarak karşılayabilecek. Elektrik konusundaki tartışmalarla gündeme gelen şehrimizi kaçağa gerek kalmadan elektrik üretimindeki gücüyle öne çıkaracağız. Amacımız Şanlıurfa’ya yenilenebilir enerji merkezi haline getirmek.”

“YÖNETİM SİSTEMİMİZİ GELİŞTİRECEĞİZ”

Küresel krizler sebebiyle yaşanan olumsuzluklar sakın sizleri ümitsizliğe sevk etmesin. Mesajlarımızı net bir şekilde verelim. Bir, 2023 seçiminde bir dönem daha Cumhurbaşkanı olarak bu kardeşinizi görevlendirmeye var mısınız? İki, Meclis’te çoğunluğu elde ederek yasama faaliyetlerini sürdürmeye biz hazırız. Siz de görevi vermeye hazır mısınız?

Üç, Türkiye ekonomisi modelini başarıya ulaştırarak insanlarımızın hayatını zorlaştıracak sıkıntıları geride bırakacağız. Biz üretimimizle istihdamımızla ihracatla büyümeye hazırız. Bu görevi vermeye hazır mısınız? Dört, güney sınırları boyunca 30 kilometrelik güvenlik şeridini muhakkak tamamlayacağız. Terör örgütü ve onun yularını elinde tutanların yaptıkları saldırılar bu kararlılıktan döndüremeyecek. Beş, ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına dahil edeceğiz. Altı, yönetim sistemimizi geliştireceğiz. Eski Türkiye güzellemesi yapanların tek dertlerinin altılı masada olduğu gibi bir şeyler dağıtmakla meşguller. Yedi, tek becerileri kendi partilerindeki iktidarlarını sürdürmek olanların Türkiye’ye verecekleri hiçbir şey olmadığını ispatlayacağız. Sekiz, kapalı devre parti toplantılarında belki işe yarayabilen yalan ve iftira siyasetinin gerçek hayatta karşılığı bulunmadığını anlatmaya var mıyız?”

 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, ŞANLIURFA’DA: “30 KİLOMETRELİK GÜVENLİK ŞERİDİNİ MUHAKKAK TAMAMLAYACAĞIZ”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!