Şimdi SEO İçin Bir Profesyonelle Çalışın

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU, SEL FELAKETİNDE 18 KİŞİNİN HAYATINI KAYBETTİĞİNİ AÇIKLADI

featured
service

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU, SEL FELAKETİNDE 18 KİŞİNİN HAYATINI KAYBETTİĞİNİ AÇIKLADI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Şanlıurfa’da biliyorsunuz, ölüm sayımız 12’ydi. Sonra hem kavşakta 2 vatandaşımızı kaybettik. Ardından bir de Piazza alışveriş merkezinde arama kurtarmacılarımız 3 vatandaşımızı maalesef canlı şekilde ulaştılar. Allah rahmet eylesin 15, bugün de hastanede yoğun bakımda olan bir vatandaşımız hayatını kaybetti 16 Şanlıurfa’da, 2’de Adıyaman’da Tut ilçesinde toplam 18 vatandaşımız hayatını kaybetti” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sel felaketinin yaşandığı Şanlıurfa’da hayatını kaybeden yurttaşların sayısının 18’e yükseldiğini açıkladı. Soylu şunları söyledi:

“Buradan Şanlıurfalı hemşerilerimize şunu söylemek isterim. Sabah saat sabah 5’e kadar bu arıtma devam edecek. Aslında biz Eyyübiye’nin bir bölümüne akşam 5’ten itibaren su verebiliriz fakat yine bir değerlendirme daha yaptık. Üzerimize bir risk almadan, hemşerilerimiz bizi biraz maruz görsünler. Sabaha kadar suyun daha temiz bir hale gelmesini, arıtmayı riske etmeden tam anlamıyla bir noktaya geldiğimizde suyu sabah 5 itibariyle sisteme vereceğiz. Alçak yerlere zannediyorum saat 7, 7.30, 8 gibi ulaşır. Yüksek konutlara ise birkaç saat sonra ulaşacaktır. Bu esnada yaklaşık 100’ün üzerinde tanker getirdik, kullanma suyu tankeri… Yine arazözlerimizi getirdik. Arazözler çalışıyor. Yine bu arada kullanma, içme suyu getirdik, 100 tırın üzerinde içme suyu geldi. Hem AFAD, Ankara’dan destekliyor hem Gaziantep, Diyarbakır gibi yakın vilayetlerimizden bunları aldık. Kimisi geldi dağıtılıyor, kimisi de yolda dağıtılmaya devam edecek.

18 VATANDAŞIMIZ HAYATINI KAYBETTİ”

Şanlıurfa’da biliyorsunuz, ölüm sayımız 12’ydi. Sonra hem kavşakta 2 vatandaşımızı kaybettik. Ardından bir de Piazza alışveriş merkezinde arama kurtarmacılarımız 3 vatandaşımızı maalesef canlı şekilde ulaştılar. Allah rahmet eylesin 15, bugün de hastanede yoğun bakımda olan bir vatandaşımız hayatını kaybetti 16 Şanlıurfa’da, 2’de Adıyaman’da Tut ilçesinde toplam 18 vatandaşımız hayatını kaybetti ve Şanlıurfa’da Bozova yolunda 1 arama kurtarma çalışması devam ediyor. Yine aynı zamanda Tut’da da 2 arama kurtarma çalışması, arama kurtarma ekiplerince hala ilgili ırmaklarda, derelerde devam etmektedir.

Şu anda buradaki temizleme çalışmalarımız da, hasar tespit çalışmalarımız yaklaşık 10 bine yakın personelimizle yaklaşık 3 bine yakın aracımızla devam etmektedir. Özellikle burada hasar gören evlere yönelik ödemeler hem AFAD hem de Kaymakamlıklarımız tarafından başlamıştır.”

 

Art’s Magazin  Gündem

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU, SEL FELAKETİNDE 18 KİŞİNİN HAYATINI KAYBETTİĞİNİ AÇIKLADI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!