Şimdi SEO İçin Bir Profesyonelle Çalışın

ŞANLIURFALI YURTTAŞTAN ‘SEL’ TEPKİSİ: “URFA, YÜZDE 70 AKP’YE OY VERİYORUZ, HANİ NEREDE? TESADÜFEN YAŞIYORUZ”

service

ŞANLIURFALI YURTTAŞTAN ‘SEL’ TEPKİSİ: “URFA, YÜZDE 70 AKP’YE OY VERİYORUZ, HANİ NEREDE? TESADÜFEN YAŞIYORUZ”

Haber: MAHİR BAĞIŞ – Kamera: FATİH NAZIM EFE

Sel felaketinde 13 yurttaşın yaşamını yitirdiği Şanlıurfa’da Abide köprülü kavşak geçidinde arama kurtarma çalışmaları sırasında konuşan yurttaş Fatih Ertürk, “Böyle ülke mi yönetilir, böyle memleket mi yönetilir? AFAD, 3 gündür mesaj atıyor; ‘Afet geliyor, sağanak yağmur geliyor.’ Yolu trafiğe kapat. Su dolmuş, bir tane kepçeyle, iki tane su çekiciyle sabahtan beri bu suyu boşaltmaya çalışıyorlar. Yazık bu insanlar. Su akar yolunu bulmuyor canlar gidiyor. Böyle ülke yönetilmez. Urfa, yüzde 70 AKP’ye oy veriyoruz hani nerde? İnsan canı bu kadar mı ucuz? Yeter artık Urfa değişsin. Bıktık. Tesadüfen yaşıyoruz” diye tepki gösterdi. 

Şanlıurfa, 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından şimdi de sel felaketi yaşadı. Önceki gün akşam saatlerinde başlayan sağanak yağış kentte birçok bölgede su baskınlara, taşkınlara neden oldu. Yaşanan sel nedeniyle Şanlıurfa’da 13, Adıyaman’da 2 kişi yaşamını yitirdi. Sağanak Diyarbakır, Mardin ve Kahramanmaraş gibi kentlerde de etkili oldu.

Şanlıurfa’da selin etkili olduğu bölgelerden birisi de Abide köprülü kavşak geçidi oldu. Yağış sırasında alt geçit suyun etkisi ile balçıkla tıkandı ve birçok yurttaş mahsur kaldı. Gece boyunca kavşakta arama kurtarma çalışmaları devam etti. Yakınlarının selde olduğu endişesi duyan yurttaşlar arama kurtarma çalışmaları takip ederek gelecek haberleri bekledi.

Urfa’da sel felaketi sonrası yaşanan ölümlere tepki gösteren Fatih Ertürk, bu durumun ‘kader’ olarak açıklanamayacağını söyledi. Ertürk, şunları söyledi:

“URFA, YÜZDE 70 AKP’YE OY VERİYORUZ HANİ NEREDE? TESADÜFEN YAŞIYORUZ”

“Ne oldu ne bitti? Her şey göz önünde. Böyle ülke mi yönetilir, böyle memleket mi yönetilir? AFAD, 3 gündür mesaj atıyor; ‘Afet geliyor, sağanak yağmur geliyor.’ Yolu trafiğe kapat. Su dolmuş, bir tane kepçeyle, iki tane su çekiciyle sabahtan beri bu suyu boşaltmaya çalışıyorlar. Yazık bu insanlara. Su akar yolunu bulmuyor canlar gidiyor. Böyle ülke yönetilmez, böyle memleket yönetilmez. Urfa, yüzde 70 AKP’ye oy veriyoruz hani nerde? İnsan canı bu kadar mı ucuz? Yeter artık Urfa değişsin. Bıktık. Tesadüfen yaşıyoruz. Büyükşehir belediye başkanı yapamıyor ki bilmiyor ki adamda suç yok onu başımıza getirenler suçlu. Kader deyip geçeceğiz, baş sağlığı diyeceğiz, yok öyle kader. Avrupa ülkelerinde böyle kader diye bir şey yok, önlem alacaksın geleceği belli”

 

Art’s Magazin  Gündem

ŞANLIURFALI YURTTAŞTAN ‘SEL’ TEPKİSİ: “URFA, YÜZDE 70 AKP’YE OY VERİYORUZ, HANİ NEREDE? TESADÜFEN YAŞIYORUZ”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!