Siirt’te okulda yangın tatbikatı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Siirt’te okulda yangın tatbikatı

Siirt Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, özel bir okulda yangın ihtimaline karşı öğrencilerle beraber yangın tatbikatı gerçekleştirdi.

Siirt Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, okulda çıkabilecek yangın ihtimaline karşı öğrencileri bilgilendirdi. Yangın tatbikatında okul alarmının çalmasıyla okulda bulunan bütün öğrenciler sınıfları boşaltarak okul bahçesinde toplandı. Okul bahçesinde benzin yardımıyla yakılan ateş, önce itfaiye ekipleri, daha sonra da öğrenciler tarafından söndürüldü. Bu sırada öğrencilere yangına müdahale ve yangın söndürme cihazları hakkında bilgiler verildi. Tatbikat, öğrenciler tarafından ilgi ve heyecanla karşılandı.

Tatbikat sonrası itfaiyecilik mesleğini tanıtmak amacıyla öğrencilere eğitim semineri verdiklerini ifade eden İtfaiye Müdürü Misbah Yılmaz, “Evde, okulda ve sokakta hayatın her yerinde ve her döneminde doğal afet ve kaza riskiyle karşı karşıya kalabiliriz. Bu nedenle yangına, doğal afetlere ve trafik kazalarına karşı önleyici tedbirler alarak riskleri en aza indirmek temel amacımızdır. Yapmış olduğumuz tatbikat ve eğitimlerin amacı da budur. İl genelinde tüm okullarda tatbikatları gerçekleştireceğiz” dedi.

Siirt’te okulda yangın tatbikatı Art’s MagazinSon Dakika

Siirt’te okulda yangın tatbikatı

Siirt’te okulda yangın tatbikatı

Siirt’te okulda yangın tatbikatı

Siirt’te okulda yangın tatbikatı

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!