Barış Gelini: PIPPA BACCA 20 Ağustos’ta Sadece MUBI’de

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Barış Gelini: PIPPA BACCA 20 Ağustos'ta Sadece MUBI’de

Barış Gelini: PIPPA BACCA 20 Ağustos’ta Sadece MUBI’de

İtalyan sanatçı ve aktivist Pippa Bacca (Giuseppina Pasqualino di Marineo), sanatçı arkadaşı Silvia Moro ile beraber “Barış Gelini” adıyla, dünya barışı için düzenledikleri ve 8 Mart 2008’de Milano’dan başlayıp Slovenya, Hırvatistan, Bosna, Bulgaristan, Türkiye, Suriye, Lübnan, İsrail ve Filistin güzergahından Tel-Aviv’de noktalanması planlanan bir yolculuk sırasında, Kocaeli’nin Gebze ilçesine bağlı Tavşanlı köyü yakınlarında Ballıkayalar mevkiinde tır şoförü Murat Karataş tarafından kaçırılıp tecavüze uğramış ve boğularak öldürülmüştü.

Bacca ve arkadaşı Nisan ayı ortalarında Kudüs’e ulaşmayı planlıyordu. Yolculuk başlangıcında, internet sitelerinden “Beraberimizde yolculuk boyunca üzerinde birikecek tüm kirlerle birlikte götüreceğimiz tek elbise beyaz gelinlik olacak.” demişlerdi.

Dünya barışı için çıkılan ve sonu gelmeyen bir yolculuk… Barış Gelini: PIPPA BACCA sadece MUBI’de

Dünya barışı için çıkılan ve sonu gelmeyen bir yolculuk. Barış Gelini: PIPPA BACCA sadece MUBI’de.

Torino Film Festivali’nde Gli Occhiali Di Gandhi ödülünü kazanan belgesel, “başkalarına güvenirseniz karşılığında iyi şeyler alırsınız” düşüncesiyle çıkılan yolculuğa dair hiç bilmediğimiz detaylar ve mahrem anlarla karşı karşıya getiriyor seyirciyi.

2008 yılında “beraberimizde götüreceğimiz tek elbise, yolculuk boyunca üzerinde birikecek tüm kiri görebileceğimiz beyaz bir gelinlik olacak” mesajıyla, Milano’dan başlayan ve trajik bir şekilde Türkiye’de son bulan uluslararası yolculuğun manşetlere yansımayan gerçek hikayesini izliyoruz.

Pippa Bacca’nın etrafındaki herkese ilham veren kişiliğine odaklanan bu dokunaklı belgesel, onun yolculuğunun asıl amacı olan umut ve güven hissini, dostlarının anlattığı hikayeler aracılığıyla tüm insanlığa yaymaya devam ediyor.

Barış Gelini: PIPPA BACCA 20 Ağustos'ta Sadece MUBI’de

Barış Gelini: PIPPA BACCA 20 Ağustos’ta Sadece MUBI’de

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!