Şimdi SEO İçin Bir Profesyonelle Çalışın

SİNOP BELEDİYE BAŞKANI AYHAN, KENT MEYDANI PROJESİ’Nİ DEĞERLENDİRDİ: “MEYDANI SİNOPLU ADINA DEVRALMAK VE DAHA ESTETİK HALE GETİRMEK İSTİYORUZ”

service

SİNOP BELEDİYE BAŞKANI AYHAN, KENT MEYDANI PROJESİ’Nİ DEĞERLENDİRDİ: “MEYDANI SİNOPLU ADINA DEVRALMAK VE DAHA ESTETİK HALE GETİRMEK İSTİYORUZ”

MUSTAFA USTA 

Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, TOKİ tarafından yapılan Sinop Kent Meydanı Projesi’ni değerlendirdi. Barış Ayhan, “Biz bir an önce meydanı Sinoplu adına Sinop Belediyesi olarak devralmak ve Sinoplu’nun beğenmediği birtakım yapıları bir takım kente aykırı olan bu figürleri ortadan kaldırarak yeniden daha insanın gözüne daha güzel görünecek, daha şık, daha estetik bir meydanı Sinoplularla bir an önce buluşturmak istiyoruz” dedi.

Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, TOKİ tarafından yapılan Sinop Kent Meydanı Projesi’ni değerlendirdi. Projede Sinop’un dokusuna uymayan bazı düzenlemeler bulunduğunu belirten Ayhan, bu noktalarda bazı revizyon çalışmaları yapacaklarını söyledi. 

“BU GÖZÜMÜZE YAKIŞMAYAN ŞEYLER YERİNDEN KALKACAK”

Barış Ayhan şunları söyledi:

“Öncelikle bana Kent Meydanı Projesi hiç tamamlanmak üzere gibi gelmiyor açıkçası. Halen meydanda tamamlanması gereken yapılması gereken birçok şey var. Proje çok uzun sürdü. Proje daha tamamlanmadan projenin ilk etabında yapılan kısmı eskidi bile. Sinop’un dokusuna yakışmayan bir meydan. Tabi biz başta bu meydanı hep destekledik. Neden destekledik? Tarihi kale surlarının önündeki belediyemize ve özel idareye ait olan binaların yıkılması, Otel Meliha Kasım arazisindeki o binanın yıkılıp kamulaştırılması adına bu proje bence olumlu bir projeydi fakat uygulama aşamasında bazı eksiklikler, yanlışlıklar gördük. Bunlarla ilgili de benim söyleyeceğim telafisi mümkün olmayan herhangi bir şey görmedim. Önce müteahhittin TOKİ’ye devri. Daha sonra TOKİ’den bizim tahsis yaptığımız alanları TOKİ’den geri aldıktan sonra biz bu kenti, bu kentin dokusunda uyacak şekilde bu meydanı yeniden revize edeceğiz. Bir an önce müteahhittin bu projeyi TOKİ’ye devretmesini ve TOKİ’den de bizim yapmış olduğumu tahsisin kalkarak tekrar Sinop Belediyesinin uhdesine geçmesini bekliyoruz. Anlamsız birçok şey var burada. En sonuncusu da burada bulunan LED ekran. Hangi amaca hizmet eder? Trafik güvenliği açısından tehlikeli. Kentin estetiği açısından saçma sapan hiç alakasız hangi mantıklı kimin fikriydi nasıl koydular hayretle karşılıyorum. Biz bu meydanı devir aldığımızda bu gözümüze yakışmayan şeyler yerinden kalkacak. Bir mescid inşaatı var. O da yarım duruyor yapılacak mı, yapılmayacak mı, yıkılıp yenisi mi yapılacak? Kentin de bu konuda bir bilgisi yok. Biz bir an önce meydanı Sinoplu adına Sinop Belediyesi olarak devralmak ve Sinoplu’nun beğenmediği birtakım yapıları bir takım kente aykırı olan bu figürleri ortadan kaldırarak yeniden daha insanın gözüne daha güzel görünecek, daha şık, daha estetik bir meydanı Sinoplularla bir an önce buluşturmak istiyoruz.”

Art’s Magazin  Yurt

SİNOP BELEDİYE BAŞKANI AYHAN, KENT MEYDANI PROJESİ’Nİ DEĞERLENDİRDİ: “MEYDANI SİNOPLU ADINA DEVRALMAK VE DAHA ESTETİK HALE GETİRMEK İSTİYORUZ”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!