Şimdi SEO İçin Bir Profesyonelle Çalışın

SİNOPLU AYAKKABI BOYACISI: “EVE 5 KURUŞ İHTİYAÇ MALZEMESİ ALAMIYORUM”

service

SİNOPLU AYAKKABI BOYACISI: “EVE 5 KURUŞ İHTİYAÇ MALZEMESİ ALAMIYORUM”

MUSTAFA USTA

Sinoplu ayakkabı boyacısı Mustafa Coşar, “Benim 10 liraya aldığım mal 40 lira oldu. Ben ne yapacağım? Ben de artırmak istiyorum ama artıramıyorum. Benim ekonomik durumum kötü” dedi. Hasan Gezgin ise “Eskiden 1 liraya boyuyorduk işlerimiz iyiydi şimdi bir kutu boyayı 30 liraya alıyoruz. Alışveriş yapıyoruz 100 lira veriyoruz. Günlük 50, 60 lira para alıyorum. Ne olur o paradan? Eve 5 kuruş ihtiyaç malzemesi alamıyorum” diye konuştu.

Sinop’ta ayakkabı boyacılığı yapan esnaf, artan maliyetlerden şikâyet etti. 

“SOFRAMIZDA HER BİR ŞEY EKSİK”

Mustafa Coşar aldığı ürünlere zam geldiğini fakat kendilerinin zam yapamadığını belirterek şunları söyledi:

“Eskiden eve ekmek getirebiliyordum şimdi çok zor. Günlük olarak ne aldıysak onu yiyoruz. Bazen zeytin alıyorsak peyniri alamıyoruz. Peynir alabiliyorsak ekmeği alamıyoruz. Soframızda bir şeyler eksik oluyor. Eskiden 10, 20 çift ayakkabı boyuyorduk, şimdi 3,4 çifte düştü. Müşteriye de bir şey diyemiyoruz. Kâr marjım çok düştü. Eskiden yetişebiliyordum. Şimdi maalesef yetişemiyorum. Hiçbir şeye yetişemiyorum. Yani soframızda her bir şey eksik. Misal domates alabiliyorsak, biberi alamıyoruz. Et alabiliyorsak, yağ alamıyoruz. Benim aldığım ayakkabı boyası ürünlerine de zam geldi. Mesela benim 10 liraya aldığım mal 40 lira oldu. Ben ne yapacağım? Ben de arttırmak istiyorum ama arttıramıyorum. Benim ekonomik durumum kötü. İstediğime ulaşamıyorum.”

“ESKİDEN 2- 3 LİRAYA BOYUYORDUM, İŞ OLUYORDU”

Hasan Gezgin ise şunları söyledi:

“İşlerimiz durgun, boyacılık yok. Eskisi gibi değil işler her taraf durgun. Günlük 25-30 lira para alıyorum. Allah sağlık versin. Başka yapacak bir şeyimiz yok. Ekmek parası çıkarmak için mecburen bu işi yapıyorum. Başka bir işimiz yok. Eskiden 1 liraya boyuyorduk işlerimiz iyiydi. Şimdi bir kutu boyayı 30 liraya alıyoruz. Alışveriş yapıyoruz 100 lira veriyoruz. Günlük 50- 60 lira para alıyorum. Ne olur o paradan? Bir paket sigara oldu 35 lira. Eve 5 kuruş ihtiyaç malzemesi alamıyorum. Eskiden 2, 3 liraya boyuyordum, iş oluyordu. Şimdi yok. Her taraf durgun.”

 

Art’s Magazin  Yurt

SİNOPLU AYAKKABI BOYACISI: “EVE 5 KURUŞ İHTİYAÇ MALZEMESİ ALAMIYORUM”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!