Şimdi SEO İçin Bir Profesyonelle Çalışın

SİNOPLU ESNAF 8 YILLIK İŞLETMESİNİ KAPATMA KARARI ALDI: “EN AZ AYDA 5 BİN LİRA KAZANMAM LAZIM, KAZANAMIYORUM”

service

SİNOPLU ESNAF 8 YILLIK İŞLETMESİNİ KAPATMA KARARI ALDI: “EN AZ AYDA 5 BİN LİRA KAZANMAM LAZIM, KAZANAMIYORUM”

MUSTAFA USTA

Sinop’ta 8 yıldır esnaflık yapan Nur Cihan Özay, artan maliyetler nedeniyle işletmesini kapatma kararı aldı. Özay, “Benim en az ayda 5 bin TL kazanmam lazım. Kazanamayınca muhasebecisiydi, doğal gazıydı, vergisiydi her şey arttı. O yüzden işletmemi kapatma kararı aldım” dedi.

Sinop’un Tarihi Pervane Medresesi içerisinde 8 yıldır el emeği ürünler satan Nur Cihan Özay, artan maliyetlerden dolayı işletmesini kapatma kararı aldı. Nur Cihan Özay, şöyle konuştu:

“EN İYİSİ ZARAR ETMEDEN İŞLETMEMİ KAPATAYIM DEDİM”

“8 yıldır buradayım ama artık kapatıyorum. Esnaflığı bitiriyorum. Kruvaziyer gemiler geldi, dedik biraz turizm hareketlenir ama maalesef bize gelenler olmadı. Fiyatlar ona keza. Herkes her gün kıyafet alacak giyinecek diye bir şey yok. Millet karnını doyuramıyor. En iyisi zarar etmeden işletmemi kapatayım dedim. Benim en az ayda 5 bin TL kazanmam lazım. Kazanamayınca muhasebecisiydi, doğal gazıydı, vergisiydi her şey arttı. Ben eşimin bana verdiği harçlığı burada harcayacaksam hiçbir anlamı yok. O yüzden işletmemi kapatma kararı aldım. Bugün son Allah nasip ederse. Sağlığım el verirse yine ben boş durmam. Boş durmayı sevmiyorum çünkü üreten bir kadındım. Bu duruma düştüğüm için biraz duygusalım. İnanın eşimin verdiği parayı ben harcamak istemiyorum. Harcayacaksam burada ne işim var? Otururum evde yine o parayı yerim ben. Para harcamaktan korkuyorsun. Her gün bir şey alamıyorsun. İnanın bir fiyatlar geliyor sattığım fiyatın 2 katı. Ben onu alıp da üstüne hiç koymayacak mıyım? 50 lirayla bu işler yürümüyor maalesef. Sabahtan bu saate 50 liralık bir yemeni sattım. O da indirimli olduğu için aldılar. Elimden çıksın diye uğraşıyorum. Benim günde hiç dükkana girmese 300- 500 TL para girmesi lazım. Girmiyor. Girmeyen parayı nasıl karşılarım? Doğal gaz 400 lira geldi, aidat da 100 lira toplam 500 lira. Ne sattım ben? Hiçbir şey. Muhasebeciye de 500 lira vereceğim. Bunları nasıl ödeyeceğim? Kiralar da arttı. O yüzden beni yoruyor.” 

 

Art’s Magazin  Yurt

SİNOPLU ESNAF 8 YILLIK İŞLETMESİNİ KAPATMA KARARI ALDI: “EN AZ AYDA 5 BİN LİRA KAZANMAM LAZIM, KAZANAMIYORUM”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!