Sinoplu Oto Bakım Servisi Ustası: “Fiyatları Duyan Müşteriler Araç Bakımı Yaptırmak İstemiyor”

service
Sinoplu Oto Bakım Servisi Ustası: Fiyatları Duyan Müşteriler Araç Bakımı Yaptırmak İstemiyor

Sinoplu Oto Bakım Servisi Ustası: “Fiyatları Duyan Müşteriler Araç Bakımı Yaptırmak İstemiyor”

MUSTAFA USTA

Sinoplu oto bakım servisi ustası İlhan Şen, “2 sene önce yağlarımızın fiyatı 50 lirayken şu anda litresi 150 lira.  Alım gücü azaldı. Yağın fiyatını duyan müşterimiz ‘ben değiştirmek istemiyorum’ deyip gidiyor. Fiyatları duyan kişiler araç bakım yaptırmak istemiyorlar artık. Araçlarına da binmek istemiyorlar. Aldığımız paranın hiçbir değeri yok” dedi.

Sinoplu oto bakım servisi ustaları artan meliyetlerden şikayet etti. Ethem Taş, “Şanzımanı geçen sene 300 TL’ye söküyorduk. Bize yetiyordu. Günde 2 tane şanzıman söktüğümüz zaman 600 TL bize yetiyordu. Giderimiz de ona göreydi. Şimdi aynı şanzımanı bin 500 liraya söksek günde 2 tane söksek yine bize yetmiyor. Küçük esnaf olarak biz aslında sıkıntıdayız. Bizim cebimize girecek olan paranın şu anda devlet babamızın cebine girdiğini düşünüyoruz” dedi.

“GİDERLER KARŞILANAMADIĞI İÇİN TEK BAŞIMA ÇALIŞIYORUM”

Ethem Taş, şunları söyledi:

“Biz burada işçilikten kazanıyoruz. Kâr marjlarında düşme var. Şanzımanı geçen sene 300 TL’ye söküyorduk. Günde 2 tane şanzıman söktüğümüz zaman 600 TL bize yetiyordu. Giderimiz de ona göreydi şimdi aynı şanzımanı bin 500 liraya söksek günden 2 tane söksek yine bize yetmiyor. Küçük esnaf olarak biz aslında sıkıntıdayız. Bizim cebimize girecek olan paranın şu anda devlet babamızın cebine girdiğini düşünüyoruz. Bütün esnaflarda aslında bizim gibi cesaretli olup konuşamıyor. İnsanların hepsi normalde kan ağlıyor burada. Dükkân kiralarını ödeyemiyorlar, problem büyük. Ülkemiz olarak da ne olacak ne bitecek biz de artık kararsızız.

Dükkan sahibi olmamıza rağmen bizim dükkanımız 6 aydan beri devren satılık. Diğer arkadaşlar nasıl oluyor da evini geçindirip altına araba çekiyor biz şaşırıyoruz. Giderlerim karşılanmıyor. Buranın giderleriyle benim kendi giderlerim burada kazandığım para ile karşılanmıyor. 5 tane eleman çalışıyordu benim dükkanımda. Giderler karşılanamadığı için şu an tek başıma çalışıyorum.  Gelen müşteriler bize ‘pahalı’ diyorlar. Biz de diyoruz ki örnek veriyorum asgari ücret sana 300 liraya bakım yaptığımızda 3 bin liraydı şu an 8 bin lira oldu. Biz ne yapalım? Müşteri de sıkıntıda biz de sıkıntıdayız.”

“FİYATLARI DUYANLAR ARAÇ BAKIM YAPTIRMAK İSTEMİYOR”

Sinoplu Oto Bakım Servisi Ustası İlhan Şen ise, “2 sene önce yağlarımızın fiyatı 50 lirayken şu anda litresi 150 lira.  Alım gücü azaldı. Yağın fiyatını duyan müşterimiz ‘ben değiştirmek istemiyorum’ deyip gidiyor. Fiyatları duyan kişiler araç bakım yaptırmak istemiyorlar artık. Araçlarına da binmek istemiyorlar. Aldığımız paranın hiçbir değeri yok” dedi.

 

Art’s Magazin  Yurt

Sinoplu Oto Bakım Servisi Ustası: "Fiyatları Duyan Müşteriler Araç Bakımı Yaptırmak İstemiyor"
Sinoplu Oto Bakım Servisi Ustası: “Fiyatları Duyan Müşteriler Araç Bakımı Yaptırmak İstemiyor”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!