SİNOP’TA EKMEĞE ZAM YAPILDI, 210 GRAM EKMEK 5 TL OLDU

service

SİNOP’TA EKMEĞE ZAM YAPILDI, 210 GRAM EKMEK 5 TL OLDU

MUSTAFA USTA

Sinop’ta, fırıncıların talebi doğrultusunda, ekmeğin gramı 220’den 210’a düşürüldü, fiyatı da 4 liradan 5 liraya yükseltildi.

Sinop Esnaf ve Sanatkarlar Odası, fırıncıların talebi üzerine ekmek fiyatına zam yaptı.  Ekmeğin gramı 220’den 210’a düşürüldü, fiyatı da 4 liradan 5 liraya çıkarıldı.

Sinop Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Haydar Gündoğdu, fırın esnafının artan maliyetler dolayısıyla zam talebinde bulunduğunu, ilçelerdeki fırıncıların da zam talebinin olduğunu belirterek, “Sinop’ta 220 gram ekmek 4 liradan satılıyordu. Artan maliyetlerden ötürü fırın esnafımızdan zam talebi ile karşılaştık. Fırın esnafımızdan, 200 gramı 5 TL gibi bir öneri geldi. Biz de bunu Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği’ne yazı ile ilettik. Tabii diğer ilçelerden de buna benzer yazılar geldi. Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği bir komisyon kuruyor. Bu komisyonda gelen teklifler değerlendiriliyor ve çıkan teklifler Sinop Valiliği’ne ve Sinop Belediyesi’ne sunuluyor. Şu an Sinop’taki fırın esnafımızın ekmek zam talebi güncellenmiş oldu. 220 gram olan ekmek 210 grama düşürüldü. Fiyatı da 4 liradan 5 liraya çıktı” dedi.

Art’s Magazin  Yurt

SİNOP’TA EKMEĞE ZAM YAPILDI, 210 GRAM EKMEK 5 TL OLDU

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!