Sinop’ta Lastikçilerin Kış Lastiği Mesaisi Başladı

service

Sinopta Lastikçilerin Kış Lastiği Mesaisi Başladı

Sinop’ta Lastikçilerin Kış Lastiği Mesaisi Başladı

MUSTAFA USTA 

Şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için 1 Aralık itibarıyla başlayacak kış lastiği takma zorunluluğu, oto lastikçilerinin mesaisini artırdı.

Şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için kış lastiği 1 Aralık’tan itibaren zorunlu olarak araçlara takılacak. Sinop Küçük Sanayi Sitesi’nde oto lastik ustası olan Yavuz Yılmazer, “Yaz lastiğinin kimyasalı ile kış lastiğinin kimyasalı çok farklı. Açık ara fark var. Yaz lastiği soğuk havada asla zemine tutunmaz” dedi.

“BU KIŞ DÖNÜŞÜM ÜCRETİ 250 TL, EKSTRALAR HARİÇ”

Yavuz Yılmazer şunları söyledi:

“Kar lastiği diyorlar ama kış lastiği. Yani havanın soğumasıyla beraber uygulanan bir olay. Yaz lastiğinin kimyasalı ile kış lastiğinin kimyasalı çok farklı. Açık ara fark var. Yaz lastiği soğuk havada asla zemine tutunmaz.

Karlı zeminde zaten performansı olmaz ama kış lastiği soğuk şartlara, soğuk iklime göre dizayn edilip diş yapısı ve kauçuğunu ona göre ayarladıkları için soğuk hava şartlarında olağan üstü bir performansı var. Mutlaka olmalı. Mecburi tutulmayan arabalar takmadığı zaman trafikte kazalara sebebiyet verebiliyor. Ciddi zincirleme kazalara yol açabiliyor. Yani arabanız durmazsa zemine tutunmazsa diğer kış lastiği takan insanları da mağdur edersin. Geçen sene kış lastiği takım fiyatı 100, 150 TL’ydi. Bu kış dönüşüm ücreti 250 TL, ekstralar hariç.”

 

 

Art’s Magazin | Yerel

Sinop'ta Lastikçilerin Kış Lastiği Mesaisi Başladı 1

Sinop’ta Lastikçilerin Kış Lastiği Mesaisi Başladı
Hemen Abone Olun, İlk Sizin Haberiniz Olsun!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!