Dışişleri Bakanlığından Azerbaycan’ın Karabağ’daki operasyonu hakkında açıklama

Dışişleri Bakanlığından Azerbaycan’ın Karabağ’daki operasyonu hakkında açıklama Dışişleri Bakanlığı, Azerbaycan’ın Karabağ’da başlattığı askeri operasyonla ilgili açıklama yaptı. Dışişleri Bakanlığı, Azerbaycan’ın Karabağ’da başlattığı operasyonla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, “Azerbaycan’ın Karabağ bölgesinde bulunan ...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dışişleri Bakanlığından Azerbaycan’ın Karabağ’daki operasyonu hakkında açıklama

Dışişleri Bakanlığı, Azerbaycan’ın Karabağ’da başlattığı askeri operasyonla ilgili açıklama yaptı.

Dışişleri Bakanlığı, Azerbaycan’ın Karabağ’da başlattığı operasyonla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, “Azerbaycan’ın Karabağ bölgesinde bulunan gayrimeşru Ermeni silahlı unsurlarca Azerbaycan ordusu mensuplarına ve güvenlik görevlilerine yönelik uzun süredir devam eden silahlı saldırılar ve provokasyonlara karşı, Azerbaycan ordusu tarafından bugün münhasıran askeri unsurların hedef alındığı bir anti-terör operasyonu başlatılmıştır” ifadelerini kullandı.

Azerbaycan’ın kendi egemen toprakları üzerine gerekli tedbirleri almak durumunda kaldığı belirtilen açıklamada, “İkinci Karabağ Savaşı’nın sona ermesinden bu yana geçen yaklaşık üç yıllık sürede sahadaki duruma ilişkin olarak sürekli dile getirdiği meşru ve haklı endişelerin giderilmemesi neticesinde Azerbaycan, kendi egemen toprakları üzerinde gerekli gördüğü tedbirleri almak durumunda kalmıştır. Azerbaycan ile Ermenistan arasında bugüne kadar titizlikle yürütülen kapsamlı görüşme sürecinin sonuç odaklı olarak devamının sağlanmasının, bölgede barış, güvenlik, refah ve kalıcı istikrarın tesisi için yegane yol olduğuna inanıyoruz” denildi.

Dışişleri Bakanlığından Azerbaycan’ın Karabağ’daki operasyonu hakkında açıklama Art’s MagazinSon Dakika

Dışişleri Bakanlığından Azerbaycan’ın Karabağ’daki operasyonu hakkında açıklama

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!