ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÖNCÜLÜĞÜNDE ÇEVRE FARKINDALIĞI ÇALIŞMASI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÖNCÜLÜĞÜNDE ÇEVRE FARKINDALIĞI ÇALIŞMASI

Adana Büyükşehir Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla çevre bilincinin artırılması ve toplumsal farkındalık oluşturulması amacıyla Adnan Menderes Sahili’nde ve Seyhan Baraj Gölü’nün yüzey ve zemininde temizlik çalışması yaptı. 

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının katıldığı çalışmada çöpler ve atıklar toplandı. 2008’de Estonya’da başlayan dünyanın en büyük sivil çöp toplama hareketi olan Let’s Do It, Çukurova Tarım ve Çevre Derneği, Yüreğir Gençlik Merkezi, ASDEM Dalış Kulübü ve Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’nın katıldığı çöp toplama etkinliği ile toplumda çevre kirliliğine dikkat çekmek, çöplerin suya, toprağa ve doğaya atılmaması konusunda farkındalık oluşturma hedeflerine katkı sağlanması amaçlandı.

Çalışma sonucunda 200 kilogram kağıt, 150 kilogram plastik, 100 kilogram metal, 180 kilogram cam ve 700 kilogram da ambalaj atığı toplandı. Toplanan atıklar, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ekiplerince bertaraf edildi.

Temizliğe giden yolun önce kirletmemekten geçtiğine dikkat çekilen etkinlikte, vatandaşlara çok büyük görevler düştüğü belirtilerek, daha duyarlı ve bilinçli hareket edilmesinin, doğaya saygı ve gelecek nesillere temiz bir dünya bırakmanın önemine vurgu yapıldı.

Art’s Magazin  Yurt

ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÖNCÜLÜĞÜNDE ÇEVRE FARKINDALIĞI ÇALIŞMASI

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!